News

Horizon: Zero Dawn - liczby jak na hit przystało

Patryk Purczyński, 05.06.2017 16:41 8

Sony podało wynik sprzedaży jednego ze swoich największych tegorocznych przebojów, Horizon: Zero Dawn.

Horizon: Zero Dawn sprzedało się w 3,4 mln egzemplarzy - poinformowało Sony. Zainteresowanie produkcją Guerrilla Games utrzymało się zatem na dość wysokim poziomie także po pierwszym boomie, gdy w ciągu dwóch tygodni udało się rozprowadzić ponad 2,6 mln kopii gry, co było (i nadal jest) rekordowym wynikiem pośród nowych marek. Dla porównania, nowa odsłona jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych na PlayStation serii, Uncharted 4: Kres Złodzieja, osiągnęła w pierwszym tygodniu sprzedaż równą 2,7 mln sztuk.

Zaktualizowany wynik sugeruje, że sprawdzą się przedpremierowe szacunki analityków. Specjaliści z SuperData przewidywali Horizon: Zero Dawn sprzedaż w bieżącym roku kalendarzowym w przedziale 4-6 milionów egzemplarzy. Dobrnięcie do dolnej granicy nie powinno dla dzieła Guerrilla Games stanowić większego problemu.

najnowsze

Poznaliśmy datę premiery filmu Czarna Pantera 2

1

Kolejna informacja z D23 Expo – znamy datę premiery kontynuacji przygód króla Wakandy. Dla fanów filmu na tym jednak kończą się dobre wiadomości, bowiem czekać będziemy naprawdę długo.