News

Horizon: Zero Dawn - 6 milionów kopii jeszcze w tym roku?

Patryk Purczyński, 22.02.2017 19:04 3

Jeśli sprawdzą się przewidywania analityków, Sony powinno być bardzo zadowolone ze sprzedaży Horizon: Zero Dawn. Gra debiutuje 1 marca.

Horizon: Zero Dawn tylko w tym roku kalendarzowym sprzeda się w granicach 4-6 milionów kopii - prognozuje SuperData. Zainteresowanie produkcją studia Guerrilla Games powinny napędzić znakomite oceny (aktualna średnia w serwisie Metacritic wynosi 88/100). Z drugiej strony wspomniany rezultat postawiłby grę w jednym szeregu z takimi hitami, jak Uncharted 4: Kres Złodzieja czy Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Oba te tytuły należą do wyjątkowo cenionych serii o ugruntowanej pozycji rynkowej, tymczasem Horizon jest nową marką.

Dyrektor wykonawczy SuperData, Joost van Dreunen, twierdzi, że premiera Horizon: Zero Dawn nadeszła w kluczowym dla Sony momencie. Zwraca on uwagę na fakt, że sprzedaż PS4 zaczęła zwalniać, a taki tytuł może zachęcić kolejnych konsumentów do zakupu konsoli. Dodaje, że łączny wynik gry może wynieść nawet 8 milionów rozprowadzonych egzemplarzy.

W naszej recenzji Horizon: Zero Dawn również wypada pierwszorzędnie. Po takim przyjęciu Sony zapewne nie będzie się wahało zapalić zielone światło dla kontynuacji, o której już się nieco mówi.

najnowsze