Factorio z milionem sprzedanych egzemplarzy

LM
2017/05/28 12:30
3
0

A gra wciąż działa w usłudze Steam Early Access.

Factorio z milionem sprzedanych egzemplarzy

Studio Wube Software pochwaliło się wynikami sprzedaży gry Factorio, która od lutego 2016 roku działa w usłudze Steam Early Access. Okazuje się, że po startegię niezależnego studia z Czech sięgnęło już ponad milion graczy. Warto wspomnieć, że przed debiutem na Steam grę można było kupić za pośrednictwem jej oficjalnej strony, gdzie spotkała się ze sporym zainteresowaniem i sięgnęło po nią ponad 100 tysięcy użytkowników. Twórcy dokładają starań, żeby wydać Factorio na Steam jeszcze w tym roku, ale nie mamy pewności, że to nastąpi, bo w grze ciągle pojawiają się nowe elementy.

GramTV przedstawia:

Factorio to gra niezależna stworzona przez dwóch programistów z Czech. W toku rozgrywki trafiamy na planetę obcych, a naszym zadaniem jest rozbudowa własnej bazy i dbanie os stały dostęp do surowców. Tytuł oferuje dwuwymiarową grafikę i ubogą warstwę wizualną, ale nadrabia to rozbudowaną mechaniką rozgrywki. Tytuł dostępny jest wyłącznie na PC.

Komentarze
3
Usunięty
Usunięty
29/05/2017 18:46

O rany.

W końcu jakieś info o fabryczkach...

 

"Dwóch twórców", to było przez kilka pierwszych miesięcy.

Później zespół rozwijał się stopniowo i obecnie liczy kilkanaście osób, bez udziału których gra raczej nie rozwinęłaby się aż do takiego poziomu.

One_of_the_Many
Gramowicz
28/05/2017 19:17

I za to kocham indyki :)

Żaden z gigantów AAA nie byłby w stanie wydać czegoś tak fajnego. 

Usunięty
Usunięty
28/05/2017 17:08

Ale się te fabryczki wybiły. ;p