Valve zatrudniło twórców Kerbal Space Program

Małgorzata Trzyna
2017/05/23 14:10
0
0

Ekipa Squad rozpoczęła prace dla Valve już około pół roku temu, ale dopiero teraz były pracownik firmy zdradził informacje na ten temat.

Valve zatrudniło twórców Kerbal Space Program

Twórcy ze studia Squad - niezależny zespół odpowiedzialny za Kerbal Space Program - znaleźli nową pracę w Valve. Firma zatrudniła ich około sześciu miesięcy temu, ale dopiero teraz jeden z byłych pracowników Valve, Roger Lundeen, zdradził informacje na ten temat:

- Valve nadal wykupuje zespoły modderskie. Jest grupa, która stworzyła Kerbal Space Program - myślę, że to stało się pięć albo sześć miesięcy temu, kiedy cały zespół dostał pracę. Ci ludzie, jak mi się zdaje, pochodzą z Meksyku.

GramTV przedstawia:

Oczywiście, Kerbal Space Program nie jest modem. Lundeen poprawił się później, w rozmowie z PCGamesN, gdy jeden ze słuchaczy zwrócił mu uwagę, że jest to samodzielna gra na silniku Unity:

- Zdaje mi się, że niektórzy członkowie tego zespołu pracują teraz dla Valve, nie wiem ilu dokładnie. O ile mi wiadomo, KSP pozostaje marką i własnością Squad z Meksyku. A więc to developerzy, nie modderzy.

Valve wkrótce potwierdziło, że istotnie, twórcy ze Squad dołączyli do firmy jakiś czas temu i obiecało, że wkrótce zdradzi, czym zajmuje się ta ekipa. Nie wiadomo jeszcze, czy pracuje ona nad własną grą, czy może pomaga przy innych projektach.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!