JamBike 2017 – poznajcie grę, która zostanie stworzona... na rowerze

Katarzyna Dąbkowska
2017/05/12 13:09
0
0

Fińscy deweloperzy czasami wpadają na bardzo dziwne pomysły...

JamBike 2017 – poznajcie grę, która zostanie stworzona... na rowerze

Dwóch deweloperów z Finlandii wpadło na ciekawy pomysł na grę. A raczej zrobienie jej. Dziś rozpoczynają wyścig z czasem. Do dnia 17 maja mają zamiar stworzyć grę podczas... jazdy na rowerze.

Dwóch deweloperów będzie tworzyło grę, w której produkcji będzie wykorzystana niemalże w 100% energia pochodząca ze źródeł odnawialnych. W tym wypadku – z jazdy na tandemie. Podczas produkcji twórcy - Samuli Jääskeläinen oraz Jonne Harja – będą starali się jak najszybciej i najlepiej zrobić projekt. JamBike 2017 ma zostać zaprezentowany podczas konferencji Nordic Game odbywającej się w dniach 17-19 maja. Sam pomysł na stworzenie gry narodził się podczas imprezy Indie Beer i powstał początkowo jako żart, jednak ostatecznie panowie podjęli się zadania.

GramTV przedstawia:

Warto wspomnieć, że Samuli Jääskeläinen brał już wcześniej udział w game jamach, bo uczestniczy w nich od 2012 roku, ale to jego pierwszy tak szalony projekt. Jonne również jest doświadczonym deweloperem, więc panowie znają się na robieniu gier.

JamBike 2017 wspierane jest przez Finnish Game Jam. Sponsorami projektu są firmy Fingersoft, Mindfield Games and Frogmind.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!