Felieton

Nowa gra od BioWare ukaże się nawet rok później niż zakładano

LM, 10 maja 2017 10:50 7

EA poinformowało inwestorów o przesunięciu premiery nowego IP na kolejny rok fiskalny.

Od chwili, gdy BioWare po raz pierwszy zajawiło zupełnie nową markę minęły już prawie trzy lata. Okazuje się, że na nowe IP od kanadyjskiego studia jeszcze sobie poczekamy. Electronic Arts na zebraniu inwestorów poinformowało, że premiera gry została przesunięta na kolejny rok fiskalny – 2019. Tym samym gra, która zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miała ukazać się najpóźniej w marcu przyszłego roku, może trafić na rynek nawet rok później, niż zakładano.

Wprawdzie gra została zapowiedziana w 2014 roku, ale zgodnie z informacjami, które Aaron Flynn ujawnił na swoim blogu, BioWare pracuje nad marką już od 2012 roku. Trudno powiedzieć, jakie są powody opóźnienia, ale przy tak długim procesie deweloperskim wiele pomysłów czy koncepcji, a nawet oprawa graficzna mogły się już przedawnić. Można śmiało założyć, że wydawca nie był zadowolony z postępu prac lub ich wyniku i postanowił przedłużyć prace. Pozostaje mieć nadzieję, że uda się dociągnąć projekt do finalnej wersji i nie wyląduje on w koszu jak Shadow Realms.

Nowy trailer Rage 2 prezentuje najważniejsze aspekty gry
Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery
Uczestnicy Games Clash Entertainment powalczą na gamingowych pecetach Actina
Nie wszystko złoto co apokalipsa zombie - przegląd ocen Days Gone
najnowsze

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.