Informacje

Plotki: nowy Asssassin's Creed z podtytułem Origins, Far Cry 5 w drodze

...

Nie Assassin's Creed: Empire, a Assassin's Creed: Origins - tak może brzmieć tytuł najnowszej odsłony słynnej serii.

Plotki: nowy Asssassin's Creed z podtytułem Origins, Far Cry 5 w drodze - obrazek 1

W serwisie Reddit pojawił się wpis osoby podającej się za pracownika jednej z sieci sprzedaży gier. Według przekazanych informacji, najnowsza część Assassin's Creeda nosić będzie podtytuł Origins, a jej akcja usytuowana zostanie w Starożytnym Egipcie. Ostatnia część zgadza się z tym, co do tej pory słyszeliśmy na temat kolejnej odsłony jednej z najpopularniejszych serii ostatnich lat. Rozbieżność jest za to w tytule - dotąd mówiło się bowiem o Assassin's Creed: Empire.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że zmiany nazw gier oficjalnie nieogłoszonych (czy też funkcjonowanie nazw kodowych) jest na porządku dziennym. Poza tym, Origins jak najbardziej pasuje do koncepcji cofnięcia się w czasie do epoki chronologicznie najwcześniejszej. Dotąd najbardziej oddalona od współczesności była pierwsza odsłona Assassin's Creeda, osadzona w czasie średniowiecznych wypraw krzyżowych.

Inną ciekawostką ujawnioną przez wspomnianą osobę jest istnienie Far Cry'a 5. O tej grze nie wiadomo na razie nic. Trudno jednak byłoby uznać za zaskoczenie fakt jej powstawania - wszak Far Cry to ceniona i popularna seria, co Ubisoft powinien wykorzystać. Więcej o obu tych tytułach być może dowiemy się na targach E3. Warto przy tym pamiętać, że w kontekście nowego Assassin's Creeda mówiło się, że jego premiera w 2017 roku wcale nie jest pewna.

Najnowsze
Lubisz nas?