Kolejna duża odsłona serii Assassin's Creed w 2017 roku? Niekoniecznie

Małgorzata Trzyna
2016/09/23 14:30

Ubisoft zamierza wydać kolejną część Assassin's Creed, kiedy będzie gotowa - podkreślił szef firmy, Yves Guillemot.

Kolejna duża odsłona serii Assassin's Creed w 2017 roku? Niekoniecznie

- Podczas prac nad Assassin's Creed dostrzegliśmy, że możemy wznieść tę serię na wyższy poziom - powiedział Yves Guillemot w rozmowie z Gamespotem. - Uznaliśmy więc, że poświęcimy tyle czasu, ile trzeba, by zaoferować graczom fantastyczną rozgrywkę. Jest to wykonalne, ponieważ mamy też inne gry. W Assassin's Creed tkwi ogromny potencjał, by zrewolucjonizować markę. Powiedzieliśmy sobie "Zmieńmy nasze podejście, dajmy sobie więcej czasu i powróćmy z czymś znacznie lepszym".

GramTV przedstawia:

Co oznacza, że nowa odsłona serii będzie rewolucyjna? Guillemot nie potrafił określić, czy chodzi o całkowitą zmianę podejścia do gry czy połączenie poprzednich rozwiązań z nowymi pomysłami. Zapytany, czy "więcej czasu" oznacza, że gra może nie ukazać się w przyszłym roku, podkreślił, że zostanie ona wydana, kiedy będzie gotowa - a więc niekoniecznie w roku 2017.

17 listopada 2016 na PS4 i Xboksa One trafi Assassin's Creed: The Ezio Collection, zawierające wszystkie części serii o przygodach Ezio Auditore - Assassin's Creed II, Assassin's Creed: Brotherhood i Assassin's Creed: Revelations.

Komentarze
6
Sanders-sama
Gramowicz
24/09/2016 10:00

A w między czasie remastery kolejnych części, c''nie? ??

MisioKGB
Gramowicz
23/09/2016 17:22

> No licze, ze nastepna czesc powroci do jakosci 2, bo jak po takiej przerwie nadal to> bedzie odgrzewany kupsztal to tej marki juz nic nie uratuje :PNie no spokojnie, ja dalej chce kupić nową grafikę dla Unity i Syndicate, większość recenzji jest bardzo przychylna. Mechanika każdej części jest taka sama, ale wątek główny już całkiem inny, mi to bardzo pasuje. Lubię grać w coś co się gra fajnie. Grałem w Unity i Syndicate, ale mój PieC niestety nie pozwalał mi na komfortową grę, pomimo tego, te gry mega mnie przyciągają, nie wiem dlaczego. Tak było już od czasów 1 części :)

niko888
Gramowicz
23/09/2016 16:49

Ja tam specjalnie nowej jakości nie wymagam, bo jednak ta seria ciągle się rozwijała, najdłużej ciągnięty był schemat z pierwszej części czyli dokładniej mówiąc była nikła ilość zmian względem poprzedniczki i było tak do AC3 które wniosło serię na nowy poziom rok później było AC4 które znowu przyniosło nie małą rewolucję, następne było Unity do którego długo się przekonywałem bo względem 4 to był na prawdę duży krok w przód i w zmianę koncepcji, dopiero Syndicate nie przyniosło tak wielu zmian jak można by się było spodziewać i było raczej swego typu dodatkiem do ACU co nie zmienia faktu, że stopniowy rozwój serii był moim zdaniem lepszy bo teraz mogą wyskoczyć z czymś całkowicie oderwanym od reszty i ciężkim do zaakceptowania dla starych wyjadaczy czyli np. dla mnie.

Pomson15tk
Gramowicz
23/09/2016 16:48

No licze, ze nastepna czesc powroci do jakosci 2, bo jak po takiej przerwie nadal to bedzie odgrzewany kupsztal to tej marki juz nic nie uratuje :P

Soul1
Gramowicz
23/09/2016 16:22

Dobra wiadomość... chyba.To równie dobrze może być zwykła kokieteria i chęć zrobienia koncernowi oraz samej marce dobrego PRu (bo np. już dawno mają zaklepane terminy w tłoczni ;d). Z drugiej strony może być i tak, że rzeczywiście - w czasie produkcji początkowo obliczonej na zwykłe odświeżenie serii, głównie poprzez danie jej możliwości złapania drugiego oddechu - dostrzegli w projekcie o wiele większy - niż na początku - potencjał i faktycznie chcą go przebudować w coś na prawdę wielkiego i przynoszącego nową jakość.Z resztą kto jak kto, ale Ubisoft doskonale wie, że przy takich grach najważniejsze jest położenie odpowiednio solidnych fundamentów. Gdy się to uda, można na nich - już znacznie niższym nakładem środków - dobudowywać kolejne piętra i liczyć zyski ;].Ogólnie jestem bardzo dobrej myśli i mam jak najlepsze przeczucia.Jeżeli gra faktycznie przeniesie nas do starożytnego Egiptu, to będę wniebowzięty. Zwłaszcza, że Ubi zwykle wykorzystuje te same "klocki", w przynajmniej dwóch projektach (i nie ma się co dziwić, przy tak wielkim przedsięwzięciu trzeba jakoś ciąć koszty). To oznacza, że starożytność może zagościć w serii na dłużej i kto wie, może zobaczymy też Grecję albo Rzym?Potem już tylko feudalna Japonia (azjatyckie "klocki" to także furtka dla Chin, czyli kolejnego, wspaniałego settingu), Ameryka Środkowa z czasów konkwisty (sam nie wiem do czego jeszcze dałoby się to wykorzystać, może do Black Flag 2? ;p) i mogę spokojnie umierać ;D.

Ekonochrist
Gramowicz
23/09/2016 16:11

No nie może być!