Zapowiedziano Druidstone: The Secret of the Menhir Forest – połączenie taktycznego RPG z elementami roguelike

LM
2017/04/15 13:40
4
0

Za tytuł odpowiadają twórcy serii Legend of Grimrock.

Zapowiedziano Druidstone: The Secret of the Menhir Forest – połączenie taktycznego RPG z elementami roguelike

Niezależne studio Ctrl Alt Ninja ujawniło swój najnowszy projekt - Druidstone: The Secret of the Menhir Forest. Za tytuł odpowiadają twórcy serii Legend of Grimrock, którzy pracowali wtedy pod szyldem studia Almost Human. Nowa produkcja jest połączeniem izometrycznego RPG osadzonego w realiach fantasy z elementami taktycznymi i roguelike. W toku rozgrywki wcielamy się w druida, który nie pamięta swojej przeszłości, ale ma za zadanie dostać się do wspomnianego w tytule gry lasu Menhirów. Każda porażka w czasie przygody wiąże się z utartą wszelkich postępów i odrodzeniem się bohatera, aczkolwiek każde potknięcie zostawia po sobie ślad w świecie gry.

Potyczki z przeciwnikami mają odbywać się w systemie turowym, na wyznaczonych do tego polach. Jest to istotne z punktu widzenia rozmiarów przeciwnika, gdyż im większe monstrum, tym więcej pól będzie zajmować, co będzie miało duży wpływ na przebieg starcia.

Produkcja zmierza wyłącznie na komputery osobiste z systemem Windows, ale niewykluczone, że zostanie potem przeniesiona na inne platformy. Twórcy nie ujawnili nawet przybliżonej daty premiery.

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
Usunięty
Usunięty
16/04/2017 09:39

>połączenie taktycznego RPG z elementami roguelike

>Za tytuł odpowiadają twórcy serii Legend of Grimrock.

To gdzie można składać zamówienia?

TomekVader83
Gramowicz
15/04/2017 16:44

Zapowiada się bardzo ciekawie. Czekam na więcej informacji i premierę /uploads/emoticons/smile.png" srcset="/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" title=":)" width="20" />

ribik
Gramowicz
15/04/2017 15:10

Wrażenie deja fuj?

Usunięty
Usunięty
15/04/2017 15:02

Rzut izometryczny i turowa walka - z pewnością będę śledził ten tytuł :)