Dlaczego exclusive Xboksa One od Obsidianu został skasowany? "Nie mieliśmy adwokata w Microsofcie"

Patryk Purczyński
2017/02/03 20:16
4
0

Szef Obsidianu odkrywa karty w sprawie skasowanego w 2012 roku Stormlands. Gra miała trafić na Xboksa One, ale zabrakło przychylności Microsoftu.

Dlaczego exclusive Xboksa One od Obsidianu został skasowany?

Zanim w ogóle Microsoft zapowiedział Xboksa One, Obsidian Entertainment pracowało nad grą przeznaczoną na wyłączność tej konsoli, Stormlands. Jedyne co wiadomo o tym projekcie, to fakt, że miał to być RPG. Tytuł ostatecznie został skasowany w marcu 2012 roku, a konkrety nigdy nie ujrzały światła dziennego. Zdaniem Feargusa Urquharta, szefa Obsidianu, przyczyną wyrzucenia produkcji do kosza był brak wsparcia ze strony kogokolwiek z giganta z Redmond.

- Dlaczego Stormlands zostało skasowane? Ponieważ nie mieliśmy żadnego adwokata w Microsofcie - oznajmia Urquhart na łamach IGN. Według niego projekty wysokobudżetowe potrzebują w szeregach wydawcy osoby, która może bronić tego przedsięwzięcia przed wyżej postawionymi ludźmi i potrafi ich przekonać, że warto inwestować w daną grę pieniądze. W przypadku Stormlands takiego wsparcia zabrakło.

GramTV przedstawia:

Wskutek zamknięcia projektu pracę w Obsidianie straciło rzekomo około 30 osób. Od tamtego czasu studio zdołało jednak stworzyć kilka cenionych tytułów, jak South Park: Kijek Prawdy czy Pillars of Eternity. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, prawda?

Komentarze
4
Bambusek
Gramowicz
04/02/2017 13:56
Fabiopirat napisał:

W końcu to Bugsidian...

Gry Obsidianu mają błędy, ale pod wieloma innymi wzgledami są świetne. O grach Bethesdy czy BioWare tego samego powiedzieć nie mogę.

Deatheron
Gramowicz
04/02/2017 09:17

Słowo 'advocate' zdecydowanie nie oznacza adwokata w tym kontekście. Patrząc do słownika mamy też 'orędownik, zwolennik'. Czasem to słowo występuje także w nazwach stanowisk połączonych np. z technologiami.

Usunięty
Usunięty
04/02/2017 00:11

W końcu to Bugsidian...

dariuszp
Gramowicz
03/02/2017 22:01

Dziwne. Obsidian wydał kupę świetnych gier. Jakby mi robili EX-a na konsolę - płacił bym w ciemno.

Alpha Protocol nie było złe. Miało swój urok. Fallout: New Vegas wg mnie to najlepszy fallout jaki powstał zaraz po 1 i 2 (mam do nich sentyment). Neverwinter było świetne South Park to mistrzostwo świata Tyrany wciągnęło mnie okropelnie. Pillarsy przeszedłem z przyjemnością. KOTOR 2 miał to coś. Jedynka miała twist ale dwójka była głębsza.

W skrócie - mieli potknięcia (jak Alpha Protocol) ale generalnie Obsidian to pewniak. W MS nie pracują chyba bystrzaki.