Informacje

Take on Mars z datą premiery, zobacz zwiastun kampanii

... Małgorzata Trzyna

W grze będziemy mogli zwiedzić całego Marsa i przygotować planetę do kolonizacji.

Bohemia Interactive ogłosiła datę premiery symulatora Take On Mars - będzie to 9 lutego 2017. Twórcy udostępnili także nowy zwiastun, pokazujący kampanię single-player - element, który został niedawno wprowadzony do gry.

- Sandboksowy multiplayer jest już dostępny dla tych, którzy zdecydowali się na wypróbowanie gry w Early Access, ale kampania single-player to zupełnie nowy dodatek. Wcielacie się w Marka Willisa, jednego z członków załogowej misji wysłanej na Marsa. Startując z Ziemi w 2028 roku, astronauci docierają na orbitę Marsa rok później. Jednak podczas wchodzenia w atmosferę nie wszystko idzie zgodnie z planem, a łączność z Ziemią zostaje przerwana. Nie można ponownie nawiązać kontaktu, wyprawa zostaje uznana za zaginioną. Jednak ktoś ocalał - tym kimś jesteś ty. Osamotniony na Marsie, Mark musi walczyć o przetrwanie. Zarządza więc tlenem, wodą i pożywieniem, buduje schronienie przed gwałtownymi burzami piaskowymi i flarami słonecznymi. Jako botanik i inżynier, stara się uzyskać niezbędne surowce i wykorzystać zdobyte składniki, by za pomocą drukarki 3D stworzyć wyposażenie i maszyny, dzięki którym będzie mógł powrócić do domu.

W Take On Mars będzie można nie tylko zająć się załogową misją, ale też eksplorować Czerwoną Planetę z perspektywy agencji kosmicznej: sterować różnymi urządzeniami, jak np. łaziki i sondy oraz zbierać próbki, by gromadzić cenne dane.

Z zasadami rozgrywki zapoznamy się dzięki samouczkowi. W Take On Mars znajdzie się też edytor pozwalający na tworzenie własnych modyfikacji i dzielenie się nimi przez Warsztat Steam. Osoby, które będą chciały dowiedzieć się więcej o Marsie, znajdą różne ciekawe informacje w encyklopedii zamieszczonej w grze.

Take on Mars z datą premiery, zobacz zwiastun kampanii - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?