The Wizards kolejną grą twórców Alice VR

Katarzyna Dąbkowska
2017/01/18 16:02
0
0

Nowa gra także będzie kompatybilna z goglami do wirtualnej rzeczywistości.

The Wizards kolejną grą twórców Alice VR

Polskie Carbon Studio, twórcy wydanego w ubiegłym roku Alice VR, zapowiedzieli prace nad nowym projektem. The Wizards, podobnie jak poprzednia gra tej firmy, będzie również kompatybilna z goglami do wirtualnej rzeczywistości (HTC Vive i Oculus Rift). Carbon potwierdziło, że ma zamiar wydać najnowszą produkcję jeszcze w tym roku.

Podczas rozgrywki gracz wcieli się w potężnego maga, który cofnie się w czasie i z pomocą magii będzie próbował uratować Królestwo Ludzi przed najeźdźcami. Będzie musiał przemierzać fantastyczne krainy, by pokonywać kolejnych wrogów z pomocą zaklęć. W tym celu użytkownik będzie musiał używać własnych rąk do wykonywania określonych gestów.

GramTV przedstawia:

The Wizards będzie charakteryzował także system Kart Losu. Będą one w stanie zmienić poziom trudności gry oraz dostosować poziom nagrody za zwycięski pojedynek. Jak twierdzą twórcy, dzięki unikalnemu systemowi żadna walka nie będzie taka sama. Podczas rozgrywki w trybie kampanii gracz będzie rozwijał swoje umiejętności o dodatkowe czary.

Pomysł na grę zrodził się podczas imprezy VR Funhouse Game Jam, kiedy stworzono prototyp gry, w której użytkownik stawał się wielkim magiem i rzucał zaklęcia z pomocą gestów. To wtedy twórcy wpadli też na pomysł, by wykorzystać ciekawy system kart. Te elementy stały się podstawą dla The Wizards.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!