Informacje

Resident Evil 7 będzie najtrudniejszą częścią serii?

...

Twórcy tłumaczą, że aby gra była straszna musi także być odpowiednio trudna.

Resident Evil 7 będzie najtrudniejszą częścią serii? - obrazek 1

Capcom dla Resident Evil 7 zaplanował szereg nowości. Jedną z największych jest kamera prezentująca akcję z pierwszoosobowej perspektywy, ale pomimo tego gra jest postrzegana jako kontynuacja serii, a nie jej reboot. Inną ważną nowością ma być gęstszy niż dotychczas klimat oraz wyższy niż zazwyczaj poziom trudności.

Na ten temat wypowiedział się Hajime Horiuchi na łamach Xbox: The Official Magazine. - Poziom trudności trochę wyższy niż we wcześniejszych częściach jest zupełnie celowy. Chcieliśmy skupić się na aspekcie strachu. Martwiliśmy się, że zbyt łatwa rozgrywka i proste spotkania z przeciwnikami sprawią, że gracze nie będą czuć napięcia ani strachu. Chcieliśmy się upewnić, że nawet w sytuacjach jeden na jednego przeciwnicy są w stanie zabić gracza - powiedział Hajime. Wygląda więc na to, że jeżeli poprzednie części serii były dla Was zbyt łatwe, tym razem nie musicie się o to martwić.

Resident Evil 7 wychodzi na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One już 24 stycznia. Produkcja to jedna z najważniejszych premier tego miesiąca.

Najnowsze
Lubisz nas?