Październik w USA też dla Xboksa One

Patryk Purczyński, 13 listopada 2016 11:27 6

Mija kolejny miesiąc, a XOne wciąż jest najlepiej sprzedającą się konsolą w USA. Sony będzie chciało odbić pozycję lidera w listopadzie dzięki PS4 Pro.

Już czwarty miesiąc z rzędu Xbox One przewodzi stawce najlepiej sprzedających się konsol w Stanach Zjednoczonych. Tak dobrej serii platforma Microsoftu nie miała odkąd na rynku pojawiła się nowa generacja sprzętu do grania. W październiku XOne był górą także na innych, tradycyjnie mocnych dla siebie rynkach - w Wielkiej Brytanii i Australii(drugi miesiąc z rzędu).

- Dzięki pasji fanów Xboksa na całym świecie i ich nieustającej ekscytacji Xboksem One S, Xbox One po raz kolejny był najlepiej sprzedającą się konsolą w październiku w USA, Wielkiej Brytanii i Australii, według NPD Group i GfK Entertainment - skomentował Mike Nichols, szef marketingu Xboksa.

Czy seria Microsoftu ma szanse zostać znacząco wydłużona? W listopadzie debiutuje PS4 Pro, które powinno dołożyć swoją wydatną cegiełkę do sprzedaży PlayStation 4. To może się okazać wystarczającym czynnikiem do powrotu Sony na pierwsze miejsce w comiesięcznym rankingu.

Microsoft prosi graczy o pomoc - chce ulepszyć Windows 10
Forza Horizon 4 ma 7 milionów graczy
Mortal Kombat 11 - zobacz pierwsze fragmenty rozgrywki!
W Metro: Exodus możesz być kim chcesz; subtelny system moralności
najnowsze