Pierwsza część trylogii Assassin's Creed: Ostatni Potomkowie już w księgarniach!

Małgorzata Trzyna
2016/11/09 16:35
0
0

Poznaj historię Owena i innych nastolatków, którzy niespodziewanie zostają wplątani w konflikt między asasynami i templariuszami.

GramTV przedstawia:

Dziś, nakładem wydawnictwa Insignis, ukazała się pierwsza część powieści Assassin's Creed: Ostatni Potomkowie autorstwa Matthew J. Kirby'ego. Książka przedstawia historię nastoletniego Owena, którego ojciec zmarł w więzieniu, skazany za morderstwo, którego nie popełnił. Gdy nauczyciel informatyki oferuje chłopcu możliwość odtworzenia wspomnień swego rodziciela za pomocą Animusa, bohater postanawia skorzystać z szansy. Owen, wraz z grupą innych nastolatków, przenosi się w przeszłość, do imperium Azteków podbijanego przez Hernána Cortésa, a następnie do roku 1863, w sam środek protestów przeciw przymusowemu poborowi w Nowym Jorku. W czasie symulacji chłopak odkrywa istnienie pradawnego, legendarnego artefaktu - Trójzębu Edenu. Od tego momentu staje się celem zarówno asasynów, jak i templariuszy, którzy pragną zdobyć ten potężny przedmiot.

Autor książki doskonale orientuje się w uniwersum - bardzo dobrze zna zasady działania Animusa i niejednokrotnie nawiązuje do postaci znanych z gier Assassin's Creed. Wykorzystuje też ciekawy pomysł umieszczenia w symulacji więcej niż jednej osoby, a losy przodków poszczególnych bohaterów w ciekawy sposób splatają się ze sobą. Więcej informacji znajdziecie w recenzji, zamieszczonej na stronie należącej do kolektywu gram.pl - zakon-ac.info!

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!