Felieton

Together for Victory – pierwszy dodatek do Hearts of Iron IV zapowiedziany

LM, 02 listopada 2016 08:30 0

Zawartość dodatku skupia się przede wszystkim na państwach należących do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Paradox zapowiedział pierwsze pełnoprawne rozszerzenie do wydanej 6 czerwca, czwartej odsłony "grand strategy game" opartej na realiach II wojny światowej. Na chwilę obecną deweloper nie ujawnił daty premiery dodatku, ale za to zdradził kilka szczegółów dotyczących zawartości, jaką wniesie do gry.

Together for Victory będzie w dużym stopniu poświęcone Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Afryce Południowej i kolonii brytyjskiej w Indiach, czyli nacjom należącym do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, które w danym okresie uznawały zwierzchnictwo brytyjskiej królowej. Każdy z wymienionych krajów otrzyma unikalne drzewko celów narodowych, a wraz z tym nowych liderów, ich portrety i historyczne jednostki. Wraz z dodatkiem w grze zmieni się również system autonomii, który od tej pory będzie stopniowany od państwa marionetkowego, aż do kaju w pełni niepodległego. W grze pojawią się też zmiany dotyczące umów o wypożyczenie sprzętu bojowego (Lend-Lease), które mają być teraz inicjowane przez obie strony, a nie tylko tą, która podejmuje sprzęt.

W zapowiedzi pojawia się również adnotacja o zmianach, które odbiją się na systemie prowadzenia walk, ale na chwilę obecną nie możemy nic wywnioskować z tej enigmatycznej informacji. Preludium dla wprowadzenia dodatku mają być nadchodzące aktualizacje Hearts of Iron IV i prawdopodobnie głównie dzięki nim będziemy mogli lepiej nakreślić, jakie ciekawostki Szwedzi dla nas przygotowali.

Zapowiedziano ReadySet Heroes – imprezową grę akcji z elementami RPG od twórców Orcs Must Die!
Iron Man VR jeszcze w tym roku trafi na PlayStation VR
Nadchodzi Lord of the Rings – Gollum! Przygodowa gra akcji od Daedalic Entertainment
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 bez cyklu dnia i nocy
najnowsze