News

Nowa polityka Bethesdy wobec mediów branżowych

LM, 26.10.2016 08:40 26

Studio z Rockville nie zamierza przesyłać kopii recenzenckich gier wcześniej niż na dzień przed premierą tytułu.

Na oficjalnym blogu Bethesdy pojawił się wpis informujący o nowej polityce wobec mediów branżowych i społecznościowych. Bethesda zapowiada, że na dzień dzisiejszy wszystkie wydane przez nią produkcje prasa branżowa otrzyma najwcześniej na dzień przed premierą gry. Punktem odniesienia dla najnowszych ustaleń miała być sytuacja z wydaną przez Bethesdę w maju tego roku grą Doom. W jej przypadku udostępniono klucze recenzenckie dopiero na dzień przed pojawieniem się gry na rynku, co zrodziło dużo domysłów dotyczących jakości gry, a ostatecznie tytuł zebrał bardzo dobre noty.

Co to oznacza dla nas? Większość tytułów wydanych przez Bethesdę, jak chociażby zbliżające się Skyrim Special Edition i Dishonored 2 media branżowe otrzymają na tyle późno, iż wydanie kompletnej i ostatecznej oceny w dniu premiery produktu będzie niemożliwe. Tym samym większość przedpremierowych zakupów będzie realizowana w oparciu o zaufanie do wydawcy, a nie obiektywną ocenę lub zestaw ocen, które przydzieliły grze media. Do tej pory redakcje zazywczaj otrzymywały produkt dużo szybciej, aczkolwiek publikacja opinii była zablokowana do konkretnej daty, co mimo wszystko sprowadzało się do tego, że w dniu premiery gracze dysponowali już zestawem kilku ocen.

Bez wątpienia Bethesda czuje się niezagrożona na rynku i nie zamierza wspomagać się przychylnością prasy, aby generować wysoką sprzedaż wydawanych przez siebie produkcji. Szkoda, miejmy tylko nadzieję, że nie odbije się to negatywnie na tych graczach, którzy zaufają wydawcy i dokonają zakupu przed premierą. Dajcie znać co o tym sądzicie.

najnowsze

Do Mordhau nadchodzą spore zmiany

Twórcy gry Mordhau podzielili się planami rozwoju swojej produkcji – dostaniemy między innymi dwie nowe mapy, dodatkowy tryb rozgrywki oraz inne przydatne funkcje, które dziś omówimy.