News

Plotki o Destiny 2 - gra pojawi się na PC, dla jedynki będzie niczym Diablo 2

Paweł Pochowski, 28.09.2016 09:35 0

Resetowanie wieloczęściowych serii to jedno, ale reboot gry, która doczekała się tylko jednego wydania? Ponoć takie są plany Bungie co do Destiny 2.

Plotki, ploteczki - któż ich nie kocha, tym bardziej, że co jakiś czas natrafiamy na takie, które brzmią nieprawdopodobnie, a z czasem okazują się prawdziwe. Wyobraźcie sobie, że tradycyjne źródło wszystkich wycieków i plotek neogaf.com jest tym razem źródłem nowych rewelacji o Destiny 2. Ujawnia je zaufany forumowicz, który ma znajomości wśród pracowników Activision, którzy ponoć zostali niedawno poczęstowani prezentacją poświęconą kontynuacji marki. I tak oto wiemy o tym także my. Gdyby tego było mało, Kotaku opublikowało bardzo podobne informacje pochodzące ze swojego własnego, zaufanego źródła. Wygląda więc na to, że coś może być na rzeczy.

Najważniejsza informacja to ta o nawrocie Destiny 2 na właściwą drogę - gra ukaże się ponoć także na pecetach, a co więcej ma przynieść niezłą rewolucję w wielu aspektach zabawy. Nie będzie to typowe "więcej, lepiej", a prawdziwa kontynuacja zmieniająca sporo. Spodziewajcie się nowych i znacznie większych lokacji, innych aktywności oraz bardziej interaktywnego środowiska z możliwością nawiązywania interakcji z NPC. Produkcja ponoć powstaje z pomocą zewnętrznych studiów (High Moon, Vicarious Visions i inni), a jak donosi Kotaku prawdopodobnie Destiny 2 ponadto porzuci dotychczasowe postaci, wprowadzi nowe rasy i frakcje i zabierze graczy w wyprawę na Cabal i Saturn, które mają być znacznie gęściej zaludnione - i to zarówno przez ludzi, jak i misje poboczne.

Może okazać się, że kontynuowanie zabawy stworzonymi postaciami w pierwszej części gry będzie niemożliwe. Jak określa to obrazowo dziennikarz z Kotaku, kierownicy projektu chcą wprowadzić sporo zmian, by gra naprawdę mogła być nazywana sequelem - stąd porzucenie starych planet, bohaterów i aktywności. Destiny 2 ma być niczym Diablo 2 dla marki Blizzardu - usprawniające rozgrywkę na wielu płasczyznach, ale nie przenoszące zawartości czy postaci. Bungie ponoć nie podjęło jeszcze w tej kwesti finalnej decyzji, ale skłania się ku opcji braku możliwości przeniesienia bohaterów z pierwszej części.

Skupienie się na Destiny 2 oznacza powoli koniec wsparcia dla pierwszej części gry, nie spodziewajcie się więc nowości po "zrobionym na szybko Destiny: Rise of Iron", ponieważ studio nie będzie miało już na to czasu. Potencjalną datą debiutu Destiny 2 ma być rok 2017. Ponoć wcześniejsze plany zakładały debiut kontynuacji Destiny jeszcze w tegorocznym okresie świątecznym, ale były to odległe założenia, gdy nawet Bungie nie do końca jeszcze wiedziało, co pragnie zrobić ze swoją marką. Jeśli plotki są prawdziwe, to teraz studio doskonale już wie, w którą stronę chce ją popchnąć - pytanie czy gracze będą z tego zadowoleni?

najnowsze