News

Dostępność gier z Xboksa na PC nie zaszkodzi konsoli

Paweł Pochowski, 22.08.2016 07:40 9

Albert Penello broni decyzji firmy o rozpoczęciu programu Xbox Play Anywhere, w ramach którego tytuły ekskluzywne trafią także na komputery.

Sea of Thieves - jedna z gier, która trafi na PC dzięki inicjatywie Xbox Play Anywhere. Premiera? Na początku przyszłego roku.

Ujawniony podczas E3 2016 projekt Xbox Play Anywhere wzbudza mieszane uczucia. Komputerowi gracze są zachwyceni, bo dzięki niemu otrzymają szansę przetestowania m.in. Forzy Horizon 3, Gears of War 4, Crackdown 3 oraz wszystkich innych hitów tworzonych dotychczas z myślą o Xboksie. Część posiadaczów konsoli natomiast kręci nosem i trudno im się dziwić - kupili sprzęt w głównej mierze dla dostępnych na niego gier, teraz okazało się, że część z nich (o ile nie wszystkie, czas pokaże) będzie pojawiała się na PC. Albert Penello, dyrektor wykonawczy Xboksa, jest jednak pewien, że ta inicjatywa nie zagrozi Xboksowi One.

- Dziś jeśli grasz, robisz to na wszystkich posiadanych urządzeniach. Grasz na telefonie, konsoli relaksując się na kanapie przed tv, grasz także na PC, gdy potrzebujesz myszy i klawiatury oraz szerokich możliwości personalizacji zabawy. Nawet zatwardziali konsolowcy grywają czasem na telefonach i komputerach. A więc dla mnie idea, że przenosimy te wszystkie gry na PC, bo gracze nagle przestali potrzebować konsol... nie pokrywa się to z tym, jak gracze zachowują się naprawdę - powiedział Penello, który dodał, że wydanie tytułu na PC pozwala dotrzeć do większej liczby gracze, ale niczego nie zabiera posiadaczom konsoli, a cała idea programu wraz z naciskiem na współpracę Microsoftu oraz Steama to po prostu dywersyfikacja miejsc, w których gracze mogą nabyć i cieszyć się danym tytułem. - Daliśmy szansę cieszenia się Quantum Break oraz Killer Instinct graczom na PC i jednocześnie nie zabraliśmy nic graczom konsolowym. To jedynie szansa dla większej liczby osób, by mogły odpalić dany tytuł na takim urządzeniu, jakie chcą - dodał Albert Penello.

Co by nie powiedzieć o Xbox Play Anywhere, w pewien sposób spełnia on marzenia komputerowych graczy - tytuły z konsoli wydawane także na PC i rozwiązanie sytuacji gier ekskluzywnych, na które od dawna narzekali miłośnicy komputerów? Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nikt nie spodziewałby się, że jest to możliwe. Brawa dla Microsoftu za odważny ruch.

Pamiętajcie rzucić okiem na listę gier objętych Xbox Play Anywhere.

najnowsze