News

Niantic tłumaczy się fanom Pokemon Go

Katarzyna Dąbkowska, 02.08.2016 18:10 2

Użytkownikom nie spodobały się zmiany wprowadzone w poprzedniej aktualizacji.

Jeśli wczoraj zaktualizowaliście Pokemon Go na swoim urządzeniu, z pewnością zauważyliście spore zmiany. Przede wszystkim uciążliwe stało się namierzanie Pokemonów. Nie tylko usunięto „łapki” informujące o tym gdzie znajdują się dane stworki, ale również zablokowano część aplikacji do namierzania Pokemonów.

W przypadku pierwszej funkcji i tak nie robiło to zbytniej różnicy (nie działała ona prawidłowo od kilkunastu dni), a aplikacje w sumie psuły polowanie. Graczom jednak i tak nie spodobały się zmiany wprowadzone przez Niantic. Firma postanowiła wydać oświadczenie w tej sprawie, w którym wytłumaczyła motywy dla powstania głównych modyfikacji.

Jak stwierdzono, opcja „łapek” została usunięta, aby Niantic mogło nad nią popracować. Stała się ona, jak twierdzą przedstawiciele firmy, dosyć myląca, a nie o to chodziło, by użytkownik czuł się skołowany podczas łapania Pokemonów. Bardzo możliwe, że będzie ponownie dodana, jak tylko Niantic upora się z problemami z nią związanymi.

Co do wspomnianych aplikacji - Niantic potwierdził, że „zakłócają one zdolność do utrzymywania jakości usług oraz dostarczaniu Pokemon Go do użytkowników na całym świecie”. Tutaj konkretów jednak nie podano. Gracze znaleźli także obejście dla zmian.

Firma zapowiedziała także, że pracuje nad udostępnieniem aplikacji w innych krajach, takich jak chociażby Brazylia.

najnowsze