Informacje

Batman: The TellTale Games Series - multiplayer będzie. Ale tylko lokalny

... Katarzyna Dąbkowska

Funkcja Crowd Play będzie przeznaczona dla osób oglądających rozgrywkę na jednym ekranie.

Batman: The TellTale Games Series - multiplayer będzie. Ale tylko lokalny - obrazek 1

Nie tak dawno pisaliśmy, że TellTale Games planuje dodanie funkcji Crowd Play do gry Batman: The TellTale Games Series. Tytuł ten miał otrzymać tryb multiplayer. I tak się też stanie. Twórcy potwierdzili, że inni użytkownicy będą mogli pomagać w ważnych decyzjach, jednak nie będzie wyglądało to tak, jak się tego pierwotnie spodziewaliśmy. Ma być to lokalny tryb wieloosobowy.

Co to oznacza? Że podczas dokonywania wyborów będą mogli pomagać graczowi tylko ci, którzy aktualnie oglądają, co dzieje się na ekranie naszego telewizora czy monitora. Dokładnie będzie to 4 do 12 osób, bo, jak twierdzi TellTale Games, więcej osobników w pokoju raczej nie będziemy w stanie upchnąć. Poprzednio mówiło się o 2 tysiącach osób z możliwością wsparcia gracza bez konieczności przebywania z nim w jednym pomieszczeniu.

Następną złą wiadomością jest to, że nie każdy będzie mógł skorzystać z trybu multiplayer. Będzie on dodany do wersji na Maka, PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One oraz Xboksa 360. Opcja ta nie pojawi się na urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem.

Tryb wieloosobowy nie nadaje się także do użycia z pomocą takich serwisów jak Twitch, ponieważ zawsze istnieje tutaj jakieś opóźnienie, więc nie wszyscy gracze widzą w jednym momencie, jaki wybór jest dokonywany. Twórcy gry podobno pracują nad rozwiązaniem tego problemu, jednak twierdzą, że w tym wypadku tryb ten będzie zawsze niedoskonały.

Najnowsze
Lubisz nas?