Dead Island 2 zniknęło ze Steama, kłopoty z produkcją? Deep Silver zaprzecza

Paweł Pochowski
2016/05/31 12:45

Drugiej części Dead Island nie znajdziecie już na Steamie, karta z grą została usunięta, ale według wydawcy nie ma powodów do obaw.

Dead Island 2 zniknęło ze Steama, kłopoty z produkcją? Deep Silver zaprzecza

Podczas, gdy Techland odniósł z Dying Light olbrzymi sukces, jego główny - jak wydawało się kilkanaście miesięcy temu - rywal wpadł w spore kłopoty. Dead Island 2, do którego prawa posiada Deep Silver pojawiło się na E3 2014. Gra miała debiutować w roku 2015, ale zamiast jej premiery doczekaliśmy się jedynie przesunięcia terminu, a następnie odsunięcia od projektu studia Yager. Oficjalnym powodem były różnice obu firm w wyobrażeniu dotyczącym końcowego produktu. W marcu dowiedzieliśmy się, że pałeczkę przejmie Sumo Digital i to ono będzie odpowiedzialne za dostarczenie kontynuacji.

Niespodziewanie jednak, Dead Island 2 zostało usunięte na Steamie, co więcej, jak podaje gamewatcher.com - dokonał tego właściciel praw do marki. I choć fani zakładają najgorsze, a więc anulowanie produkcji, Deep Silver zaprzecza. - Dead Island 2 cały czas jest w produkcji w studio Sumo Digital. Kiedy tylko będziemy mieli więcej informacji, podzielimy się nimi - zapewnia wydawca w komentarzu wystosowanym dla portalu gamewatcher.com. Wygląda więc na to, że wraz ze zmianą studia zmieniły się także główne cechy i założenia projektu. Kto wie, może poznamy je już podczas nadchodzącego E3 2016?

GramTV przedstawia:

Przypominamy, że dwie pierwsze części gry zostały właśnie odświeżone w ramach Dead Island Definitive Collection, które możecie zamówić w naszym sklepie.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!