Powieść Warcraft: Durotan pióra Christie Golden już w księgarniach!

Małgorzata Trzyna, 18 maja 2016 15:59 0

Warcraft: Durotan to prequel nadchodzącego filmu Warcraft, toteż warto przeczytać tę książkę przed wybraniem się do kina.

Wydawnictwo Insignis ogłosiło, że powieść Warcraft: Durotan, oficjalny prequel filmu Warcraft: Początek, trafiła dziś do księgarń. Autorką książki jest Christie Golden, mająca na swym koncie blisko 50 powieści i kilka opowiadań z gatunku science fiction, fantasy i horroru, m.in. Warcraft: Lord of the Clans (2001), czy World of Warcraft: Rise of the Horde (2006). Warcraft: Durotan przedstawia zdarzenia poprzedzające spektakularne przygody mieszkańców fantastycznych światów przedstawionych w obrazie Duncana Jonesa. W Polsce film trafi do kin 10 czerwca.

Warcraft: Durotan to opowieść o przetrwaniu, konflikcie i magii. Czytelnicy przeniosą się do świata Draenoru, gdzie silny i niezależny Klan Mroźnego Wilka musi mierzyć się z coraz surowszymi zimami i malejącą populacją raciczników. Kiedy na Grani Mroźnego Ognia pojawia się tajemniczy Gul’dan i roztacza przed Wilkami wizję nowych, wspaniałych terenów łowieckich, wódz klanu, Durotan, staje przed niezwykle trudną decyzją – porzucić terytorium, dumę i tradycje klanu czy poprowadzić swój lud w nieznane?

Fragment książki Warcraft: Durotan można przeczytać na stronie issuu.com.

Dla fanów Warcrafta Wydawnictwo Insignis przygotowuje kolejne atrakcje. Jeszcze przed wakacjami na półki polskich księgarń trafi powieść Warcraft autorstwa Christie Golden oraz Illidan Williama Kinga, która przygotuje graczy na sierpniową premierę World of Warcraft: Legion.

Ostatnie DLC do Forza Motorsport 7 – The Barrett-Jackson Car Pack od dzisiaj na serwerach
Powieść Szczury Wrocławia. Kraty Roberta J. Szmidta trafi do księgarń 30 stycznia
Mike Morhaime, jeden z założycieli Blizzarda, opuści firmę na dobre w kwietniu
najnowsze