Lionhead idzie do likwidacji! Fable Legends skasowane

Patryk Purczyński
2016/03/07 17:11
0
0

Microsoft postanowił zamknąć legendarne studio, które dało światu serię Fable. Firma uśmierciła też ostatnią produkcję "lwiej głowy" (i nie tylko).

Lionhead idzie do likwidacji! Fable Legends skasowane

Microsoft podjął decyzję o zamknięciu dwóch studiów: Lionheadu i Press Play. "Po długich rozważaniach postanowiliśmy zakończyć produkcję Fable Legends i jesteśmy w trakcie dyskusji z pracownikami o proponowanym zamknięciu Lionhead Studios w Wielkiej Brytanii. Dodatkowe zamkniemy też Press Play Studios w Danii i zawiesimy produkcję Project Knoxville" - brzmi oświadczenie giganta z Redmond.

Oba studia są zamykane mimo tego, że Microsoft wychwala tkwiący w nich talent i włożoną dotychczas pracę pod niebiosa. Skąd więc tak drastyczna decyzja? "Zmiany te następują ponieważ Microsoft Studios chce nadal skupiać się na inwestowaniu i rozwoju gier oraz marek, które najbardziej ekscytują fanów i są przez nich w największym stopniu pożądane" - tłumaczy szef europejskiego oddziału Microsoft Studios Hanno Lemke. Są też standardowe podziękowania oraz zapewnienie, że Microsoft nadal będzie inwestował w nowe marki, jak chociażby Quantum Break od Remedy Entertainment.

GramTV przedstawia:

Lionhead zasłynął przede wszystkim serią Fable. Przez lata postrzegany był jako jedna z najlepszych ekip w branży, zwłaszcza dopóki na czele studia stał powszechnie uważany za wizjonera Peter Molyneux. Wiadomo już, że beta Fable Legends zakończy się 3 kwietnia, a za zakupione złoto gracze otrzymają pełny zwrot gotówki. Duński Press Play wsławił się z kolei grą Max and the Curse of Brotherhood.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!