Felieton

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear ukaże się jeszcze w tym miesiącu

Małgorzata Trzyna, 04 marca 2016 15:35 2

Rozszerzenie do Baldur's Gate: Enhanced Edition - Siege of Dragonspear - zadebiutuje 31 marca.

Akcja Baldur's Gate: Siege of Dragonspear toczy się na krótki czas po wydarzeniach z Baldur's Gate. Dla mieszkańców Baldur's Gate nadchodzą niespokojne czasy. Z północy nadciąga armia prowadzona przez tajemniczą Shining Lady, zabierająca zapasy, zmuszająca mieszkańców do służby wojskowej i zakłócająca handel na Wybrzeżu Mieczy. Plotki głoszą, że Shining Lady to dziecko bogów - podobnie jak postać gracza...

Rozszerzenie Baldur's Gate: Siege of Dragonspear zaoferuje minimum 25 godzin rozgrywki. Gracze będą mogli zwiedzić 70 nowych obszarów, gdzie spotkają nowe potwory i znajdą ciekawe nagrody. W grze pojawią się także czterej nowi towarzysze: kapitan Schael Corwin, Voghiln the Vast, M’Khiin Grubdoubler i Glint Gardnersonson.

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear będzie dostępne w wersji podstawowej, wersji Deluxe (zawiera ścieżkę dźwiękową z Baldur's Gate oraz muzykę z rozszerzenia) i Edycji Kolekcjonerskiej (ścieżka dźwiękowa z podstawki i dodatku, płócienna mapa, replika raportu polowego Bence'a Duncana, moneta z logiem Dragonspear i symbolem Bhaala, Przewodnik Awanturnika w nowej wersji, wisior w postaci metalowej głowy smoka na rzemieniu z oraz siedem kości do gry w papierowe D&D.

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear ukaże się 31 marca na PC, na platformy mobilne prawdopodobnie trafi nieco później.

Redeemer: Enhanced Edition z datą premiery na PC i konsolach
S.W.I.N.E. HD Remaster trafi na PC w maju
Ujawniono oficjalne wymagania sprzętowe A Plague Tale: Innocence na PC
Inspirowany klasykami z lat 90. horror Daymare: 1998 zadebiutuje tego lata na PC
najnowsze