News

Pamiętacie Battlezone? Gra powróci wiosną w odświeżonej formie

Paweł Pochowski, 17.02.2016 09:35 0

Poznaliśmy nie tylko potencjalne premierowe okienko, ale także pierwszy materiał wideo z gry.

Moda na odświeżanie gier nadal trwa, ale tym razem nikt nie wciska nam produkcji dwu czy czteroletniej przeniesionej po prostu na nową platformę. Battlezone 98 Redux to klasyczny hit z roku 1998 (jak nietrudno zgadnąć, zresztą) w oryginale wydany przez Activision. Za nową wersję produkcji odpowiada studio Big Boat Interactive, wydawcą został natomiast angielski Rebellion. Nie kojarzycie deweloperów? Nic dziwnego, bo to niewielkie studio z LA, które jednak ma w swoich szeregach aż trzech pracowników, którzy byli obecni przy narodzinach oryginalnego Battlezone. A to się ceni.

Jedna z najlepszych, strategicznych gier sci-fi wszech czasów powraca ze zremasterowaną oprawą wizualną, sieciowym trybem multiplayer i praktycznie nielimitowaną zawartością dostępną w Steam Workshop. Doświadcz ekscytującej, pierwszoosobowej akcji i uznanego RTS-a w odświeżonej wersji - czytamy na oficjalnej, steamowej stronie gry. To stąd wiemy, że w produkcji znajdą się dwie kampanie (łącznie 29 misji), kompletnie odświeżona grafika, tryb sieciowy dla od 2 do 8 graczy, wsparcie dla modyfikacji na Steam, a dla tych, którzy nie są moderami - wbudowany w grę edytor map.

Wszystko to pojawi się "wiosną". Na osłodzenie oczekiwania, zobaczcie pierwszy materiał z Battlezone 98 Redux.

PS - Battlezone 98 Redux to nie jest ta nowa gra, o której wczoraj wypowiadał się szef Rebellion. Co więcej, studio cały czas pracuje nad nowoczesnym Battlezone, który skorzysta z PlayStation VR.

najnowsze