News

IQ Publishing wyda przygodówkę Anna's Quest w naszym kraju

Małgorzata Trzyna, 25.01.2016 14:40 0

Anna's Quest ukaże się w polskiej wersji językowej (napisy) w lutym. Wydawca obiecuje, że w pudełku z grą znajdą się ciekawe bonusy.

Anna's Quest to przygodówka typu point'n'click, która przenosi graczy w baśniowy świat z elementami science-fiction, inspirowany twórczością Hansa Christiana Andersena i braci Grimm. Główną bohaterką jest Anna, której dziadek zapada na tajemniczą chorobę. Dziewczynka wyrusza na poszukiwanie lekarstwa, przemierzając niebezpieczny i dziwaczny świat, pełen smoków, czarownic i trolli.

Wiedźma Winfriede porywa Annę i przeprowadza na niej eksperyment. W jego wyniku bohaterka zdobywa moce telekinezy i ucieka, wraz z chłopcem Tedem, zamienionym w pluszowego misia. Anna w niekonwencjonalny sposób używa narzędzi tortur, korzysta z pomocy podstępnego lisa, rozmawia ze zmarłymi, odcina dostawy piwa do miejscowej tawerny i wsadza za kratki starsze panie.

Na graczy czeka sześć rozdziałów, pełnych ciekawych zagadek, których rozwiązanie wymaga sprytu, pomysłowości i umiejętności logicznego myślenia. Opowieść oferuje sporą dawkę czarnego humoru i potrafi przykuć do ekranu.

Więcej o grze dowiecie się z recenzji Anna's Quest, której przyznaliśmy notę 8/10.

Anna's Quest ukaże się w polskiej wersji językowej (napisy) 16 lutego 2016, na platformy Windows, Mac i Linux.

najnowsze