PS4 najpopularniejszą konsolą w USA w 2015. Grudzień świetny dla XOne

Patryk Purczyński
2016/01/15 17:11
0
0

Z rzadka przerywana dominacja PS4 na amerykańskim rynku musiała doprowadzić do tego, że to właśnie konsola Sony była ubiegłorocznym numerem 1.

PS4 najpopularniejszą konsolą w USA w 2015. Grudzień świetny dla XOne

PlayStation 4 było w Stanach Zjednoczonych najlepiej sprzedającą się konsolą na przestrzeni grudnia. Można skonkludować, że ostatni miesiąc był swoistym podsumowaniem całego roku dla platformy Sony, która wiodła prym przez znakomitą większość czasu. Nie dziwi zatem fakt, że właśnie ona okazała się najpopularniejszą konsolą ostatnich 12 miesięcy w USA.

"Pochylając się nad niesamowitym rokiem chcemy podziękować fanom i partnerom za uczynienie z PlayStation 4 najlepiej sprzedającej się konsoli w grudniu i całym 2015 roku" - przekazało Sony w komunikacie. Firma zaznacza, że to na jej platformie gry w ubiegłym roku sprzedawały się najlepiej. Ogólnie popyt na konsole nowej generacji jest wyższy od tego, jakim na tym samym etapie, czyli po 26 miesiącach sprzedaży, cieszyły się PS3 i X360, o 47 proc.

GramTV przedstawia:

Nie dziwi zatem, że i w Microsofcie panują dobre nastroje - tym bardziej, że grudzień był najlepszym miesiącem sprzedaży Xboksa One, a także zaangażowania graczy. "Łączna liczba godzin spędzonych na graniu na Xboksie One na całym świecie niemal się podwoiła w porównaniu do grudnia 2014, a sprzedaż gier na Xboksa One w USA między lipcem a grudniem 2015 podskoczyła o 61 proc. względem tego samego okresu w roku 2014" - przekazał Mike Nichols z Microsoftu.

Nintendo w swoim oświadczeniu nie zdradziło zbyt wielu informacji. Podkreślono jedynie fakt, że Super Mario Maker w Stanach Zjednoczonych przekroczył próg miliona sprzedanych egzemplarzy, stając się tym samym szóstą grą na Wii U, która tego dokonała.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!