News

Activision otwiera własne studio filmowe

Paweł Pochowski, 08.11.2015 13:30 0

Wiecie, co to oznacza?

Oznacza to, że prędzej czy później wyrażenie "nowe Call of Duty" nie musi określać gry, a może określać film. I nie tylko "może", a zrobi to prawie na pewno, bo taki obraz znajduje się w planach powołanego do życia filmowego studia, choć pierwszeństwo w produkcji ma akurat inny projekt. Jest nim Skylanders Academy - telewziyjny serial animowany. Do prac nad scenariuszem firma zatrudniła Erica Rogersa, który pracował przy takich serialach jak Futurama czy Lie to Me.

Call of Duty natomiast pojawić ma się na dużych ekranach, jako cała seria, ale także w telewizji w formie serialu. Jeżeli Activision przeznaczy posiadane środki finansowe na produkcję wysokiej jakości filmów pod okiem odpowiednich profesjonalistów, efekt może być naprawdę ciekawy. A możemy liczyć na to, że tak właśnie się stanie, bo studiem filmowym Activision Blizzard Studios zarządza Nick van Dyk, który wcześniej wiele lat piastował w Disney stanowisku starzego wiceprezesa do spraw strategii i biznesu.

najnowsze

Poznaliśmy zwycięzców Gamescom Awards 2019

Dwa dni temu podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów gamescom rozdano statuetki Gamescom Awards 2019. Najwięcej z nich zgarnęła firma Sony. Kto by się spodziewał.