News

Halo 5: Guardians największą premierą w historii serii

Patryk Purczyński, 04.11.2015 16:35 0

Halo 5: Guardians może nie jest najwyżej ocenioną grą z cyklu, ale za to w pierwszym tygodniu zarobiła dla Microsoftu rekordowe sumy.

Największa premiera w historii serii Halo i najszybciej sprzedający się exclusive Xboksa One - te tytuły na swoje konto może dopisać Halo 5: Guardians. Gra, wespół ze sprzedawanym razem z nią sprzętem, zarobiła do tej pory 400 milionów dolarów. Dzięki całej marce na konta Microsoftu wpłynęło już przeszło 5 miliardów dolarów. To po produkcję 343 Industries gracze na Xboksie One sięgali najchętniej, jest ona również na szczycie listy najczęściej odpalanych gier z Xbox Live.

Halo 5: Live, dzięki 330 tys. unikatowych streamów, pobiło natomiast rekord Guinnessa pod względem przekazu z premiery gry. Zawartość tę w ciągu tygodnia obejrzano 5,5 miliona razy. - Sukces Halo 5: Guardians jest świadectwem innowacyjnej pracy całego zespołu 343 Industries, który stworzył tę odsłonę na Xboksa One, a także niewiarygodnej społeczności fanów, którzy pokochali historię, postacie i rozgrywkę, stanowiące trzon tej marki - komentuje szef Xboksa, Phil Spencer.

- Sama gra reprezentuje całą gamę możliwości Xboksa One. Zasłużyła ona na centralne miejsce w najlepszym w historii świątecznym zestawie tytułów w historii Xboksa - dodaje Spencer. Halo 5: Guardians zostało też bardzo ciepło przyjęte w zachodniej prasie.

najnowsze