Londyn europejską stolicą gier? Zapowiedziano nowe, branżowe targi

Paweł Pochowski
2015/09/25 08:00
0
0

Wygląda na to, że dla graczy oraz inwestorów pojawi się nowa, ciekawa impreza. Pierwsza edycja została zaplanowana na lipiec przyszłego roku.

Londyn europejską stolicą gier? Zapowiedziano nowe, branżowe targi

Dotychczas na scenie growych targów królują tylko imprezy o ogólnoświatowym znaczeniu: E3, GamesCom oraz Tokio Games Show. Oprócz tego targi o mniejszej wadze odbywają się chociażby w Paryżu czy Pradze (tu - jedynie o produkcjach 1C). Od lipca przyszłego roku do listy growych imprez dopisać będziemy mogli londyńską GamerManię. Póki co niewiadomo jednak, czy bardziej do tej pierwszej czy drugiej listy.

Imprezę do życia powołuje MCM Expo - ta sama ekipa, która organizuje w Londynie Comic Con. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2016, na terenie ExCeL. Zadowolić ma zarówno klientów końcowych, a więc graczy, jak i biznesowych, którzy przyjadą na miejsce załatwiać mniejsze i większe interesy. - Wskaźniki z Wielkiej Brytanii umieszczają rynek brytyjski w dziesiątce największych na świecie, a z Londynu czynią europejską stolicę gier - powiedział Jeremy Rees, dyrektor ExCeL London, który ujawnia, że będzie to impreza o sporym zasięgu, na której pojawią się największe studia tworzące gry, turnieje LAN, gry w stylu retro, e-sport, postacie z YouTube i Twitcha oraz strefa "Indie Play Zone", w której prezentować będą swoje dzieła niezależni twórcy.

GramTV przedstawia:

Więcej informacji o imprezie mamy poznać w przyszłości, w tym szczegóły konkursu na cosplay oraz partnerstwo z e-sportową organizacją ESL.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!