Starcraft w wersji na... przeglądarki

Małgorzata Trzyna
2015/09/07 17:59

Starcraft, wydany w 1999 roku, doczekał się nieoficjalnej wersji na przeglądarki. Co prawda na razie jest to tylko demo, ale i tak robi wrażenie.

Starcraft w wersji na... przeglądarki

Użytkownik GitHub posługujący się pseudonimem Rutya przeniósł Starcraft na przeglądarki wykorzystując HTML 5. Pliki są dostępne do pobrania tutaj. Dema nie trzeba instalować, uruchamia się w ciągu kilku sekund. Dostępna jest też wersja, którą można uruchomić bezpośrednio z serwera, pod tym adresem. Demo pozwala graczom kontrolować jednostki, walczyć i oglądać animacje z gry. Co ciekawe, wersja ta pozwala również użyć identycznych kodów, jak w oryginalnym Starcrafcie.

GramTV przedstawia:

Jak długo będzie można uruchamiać demo z serwera czy pobierać pliki - nie wiadomo, gdyż w tej wersji wykorzystywane są materiały z oryginalnej gry bez zezwolenia firmy Blizzard.

Komentarze
12
Usunięty
Usunięty
09/09/2015 12:46

Brak profesjonalizmu bardziej mnie boli niz propagowanie piractwa. Jak mozna napisac ze SC jest z 99 roku.... To nie jest niszowa gierka o ktorej nikt nie slyszal.....

Usunięty
Usunięty
09/09/2015 08:26
Dnia 09.09.2015 o 01:30, Ichvander napisał:

Tak apropo...

Dziwi Cie to? Na tym portalu niejednokrotnie juz zamieszczano skany z zagranicznych pism (co jest naruszeniem praw autorskich!), gdy zwrocilem pare razy uwage, zostalem poinformowany, ze jest to ok, bo podane jest zrodlo, a poza tym to nie oni skanowali, tylko wzieli skany z innych stron. Rece mi opadly. Podobnie rzecz sie ma z "amatorskimi" tlumaczeniami gier. O ile pochwalam sama inicjatywe, zgodnie z prawem (a konkretniej - EULA, ktora musimy wszyscy zaakceptowac) jakakolwiek ingerencja w pliki gry jest zabroniona. Co robi gram? Wali na glownej artykuly o kolejnych spolszczeniach wraz z linkami.Jak widac, co wolno wojewodzie... Nie licz na to, ze ktos tu odpisze. Norma jest, ze w takich przypadkach nabieraja wody w usta i cala redakcja nagle znika.

Usunięty
Usunięty
09/09/2015 02:16
Dnia 09.09.2015 o 01:30, Ichvander napisał:

Tak apropo... http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=102396&u=2 ban polecial za piractwo. A jakos pani Malgosia pewnie dalej newsy pisac bedzie ergo promocja piractwa jest spoko :) czyli moge rzucac linkami do "darmowych" gierek?

Nihil novi. Zanim założyłem konto widziałem bany za głupstwo (wiele lat temu, jak jeszcze nie miałem konta, jakiś użytkownik dostał ban za pytanie do kiedy jest akcja z jakąś darmową grą w ramach give away; albo ban o pytanie czy Fallout jest na licencji f2p... serio za takie coś ban?).Jak dla mnie ten news promuje w pewnym sensie piractwo. Nie oczekuję kary, szczególnie takiej jak tamci użytkownicy (nie pamiętam nicków) dostali, no ale wytknąć można. ;PA artykuł bardzo ładnie napisany tak w ogóle, stąd nie zwalniałbym autorki haha.
Trwa Wczytywanie