Felieton

Starcraft II: Blizzard wprowadza zautomatyzowane turnieje w wersji beta Legacy of the Void

Małgorzata Trzyna, 20 sierpnia 2015 12:30 0

Gracze mogą już wypróbować zautomatyzowane turnieje w Legacy of the Void i zgłaszać ewentualne błędy oraz uwagi.

W Legacy of the Void po zalogowaniu gracze zobaczą nową opcję - turnieje. Po jej wybraniu pojawi się ekran z informacją, kiedy rozpoczyna się kolejny turniej oraz możliwość zapisania się do niego. Od poniedziałku do czwartku będą rozgrywane turnieje składające się z trzech rund (60-90 minut) w systemie pucharowym, zaś od piątku do niedzieli - z 6 rund (3-4 godziny) - w tym przypadku najpierw będzie faza grupowa, a później system pucharowy.

Po zapisaniu się do turnieju gracze będą musieli poczekać na rozpoczęcie; jeśli nie wezmą udziału w rozgrywce, mecz zostanie uznany za poddany. Przed rozpoczęciem meczu gracze będą mogli zawetować do trzech map. Każdy mecz będzie trwał 25 minut, a zwycięży ten, kto zdobędzie najwięcej doświadczenia przez zbieranie surowców oraz tworzenie i niszczenie jednostek.

Blizzard podkreślił, że system dobierania graczy będzie uwzględniać ich poziom umiejętności, ale w wersji beta nie zawsze będzie działał on idealnie, gdyż w testowaniu weźmie udział niewielka liczba graczy. Twórcy cały czas pracują nad dodaniem kolejnych funkcji i naprawianiem błędów. W grze ma znaleźć się opcja automatycznego dołączania do prywatnego kanału dla graczy biorących udział w turnieju oraz nagrody, które będą widoczne w StarCraft II także poza zautomatyzowanymi turniejami.

Więcej informacji znajdziecie na stronie battle.net.

Blizzard okroił ekipę odpowiedzialną za dalszy rozwój Heroes of the Storm
Blizzard ogłosi nowe Diablo w przyszłym roku
Overwatch - zobacz cosplayerów z BlizzConu - niektóre stroje są naprawdę imponujące
Diablo Immortal ma być świetną grą; Blizzard naciskane przez Activision o wyniki finansowe
najnowsze