E3 2015: Twórca DayZ prezentuje swoją nową grę, Ion

Patryk Purczyński
2015/06/17 06:44
2
0

Dean Hall zabiera graczy w przestrzeń kosmiczną, ale jego nowa produkcja nie będzie ani Star Citizenem, ani Elite, ani Eve Online.

E3 2015: Twórca DayZ prezentuje swoją nową grę, Ion

Podczas poniedziałkowej konferencji Microsoftu Dead Hall ogłosił swoją nową grę, Ion. Będzie to oparte na narracji MMO, którego akcja toczy się w kosmosie. Gracze będą tworzyli galaktyczne konstrukcje i kolonizowali wszechświat. - Chcę gry, która nie jest grą. Chcę gry, która jest uniwersum - mówił Hall na scenie konferencyjnej Microsoftu.

Za inspirację przy produkcji Ion posłużył mu Space Station 13. Technologię, na której zostanie oparta gra, jego ekipa RocketWerkz tworzy przy wsparciu londyńskiego Improbable Studios. Prototyp powstawał przez cały ubiegły rok. Na razie jest jednak za wcześnie, by pokazać konkretny materiał z tego przedsięwzięcia, dlatego ograniczono się jedynie do wyświetlenia teasera. Ion ma trafić w pierwszej kolejności na pecety i Xboksa One.

Tyle o tym projekcie wiedzieliśmy po konferencji Microsoftu. Na PC Gaming Show Dean Hall powiedział nieco więcej. Na początku zaznaczył, że nie będzie to Star Citizen, Elite ani Eve Online. Akcję gracze będą obserwowali z perspektywy trzeciej osoby.

GramTV przedstawia:

Hall chce wypuścić Ion w ramach wczesnego dostępu, ale jednocześnie jest w tej kwestii bardzo ostrożny. W pamięci ma bowiem wydarzenia z czasów, gdy do programu Early Access wchodziło DayZ.

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
17/06/2015 18:51

Chcę gry, która nie jest grą. Chcę gry, która jest uniwersum nom, czyli jak Chris Roberts. Wiecie, ten od Citizena.

Usunięty
Usunięty
17/06/2015 10:56

Znaczy się te wydarzenia, w których nachapał się kasy za EA i do dziś nie ukończył gry?