Gry z serii Halo już zawsze będą przechodziły betatesty

Patryk Purczyński
2015/06/10 12:27
4
0

Piętno problemów z matchmakingiem po premierze Halo: The Master Chief Collection mocno odcisnęło się na ekipie 343 Industries.

Gry z serii Halo już zawsze będą przechodziły betatesty

Każda kolejna gra z serii Halo, nie tylko Halo 5: Guardians, będzie poddawana betatestom - zapowiedziała Bonnie Ross z 343 Industries. Jest to pokłosie problemów, jakie odbiły się głośnym echem po premierze Halo: The Master Chief Collection.

- Początkowo każdą z czterech gier chcieliśmy potraktować osobno i jedynie wydać razem - wspomina Ross na łamach Game Informera. W pewnym momencie narodziła się jednak idea, by wszystkie części można było obsłużyć za pomocą wspólnego interfejsu. - Poczuliśmy, że to będzie magiczne przeżycie - poskładać wszystko razem i płynnie przemieszczać się między grami - komentuje szefowa 343 Industries.

Stwierdza jednocześnie, że cel był bardzo ambitny, a do tego wszystkiego Halo: The Master Chief Collection było pierwszą produkcją na Xboksa One. Zbiorcze wydanie wiele ekipę 343 Industries nauczyło. - Już nigdy nie zobaczycie w sklepach gry spod znaku Halo, która najpierw nie przeszła betatestów - deklaruje Ross.

GramTV przedstawia:

- Oczywiście było to bolesne zarówno dla fanów, jak i dla nas - mówi, wspominając problemy, jakie zaistniały po premierze The Master Chief Collection. - To się już jednak nie powtórzy. Poukładaliśmy sobie pewne rzeczy - zapewnia.

To nie pierwsze tego typu deklaracje. Już wcześniej twórcy Halo 5: Guardians zapewniali, że gra nie powieli grzechów The Master Chief Collection.

Komentarze
4
Usunięty
Usunięty
10/06/2015 20:18

> Dla mnie wypuszczanie gry bez beta testów, jest kompletnym nieporozumieniem i brakiem> szacunku dla klientów/graczy.> Podejście typu: "Przecież to gracze, po premierze, przeprowadzą beta testy, a my wydamy> patcha." uwłacza graczom i zasługuje na potępienie.> Niczym, nie można tłumaczyć wydawania nieprzetestowanych gier, poza chciwością.>> P.S.> Przepraszam za podwójne zaprzeczenie ;)I tutaj nasuwa się pytanie. Z jakiej racji płacimy pełną kwotę za półprodukt?

Kafar
Gramowicz
10/06/2015 13:34

Geniusze, po prostu GENIUSZE. To kiedyś była norma! beta testy to wręcz obiązek. Po prostu głupota od devów wywala się drzwiami i oknami.

elmartin
Gramowicz
10/06/2015 13:26

Dla mnie wypuszczanie gry bez beta testów, jest kompletnym nieporozumieniem i brakiem szacunku dla klientów/graczy.Podejście typu: "Przecież to gracze, po premierze, przeprowadzą beta testy, a my wydamy patcha." uwłacza graczom i zasługuje na potępienie.Niczym, nie można tłumaczyć wydawania nieprzetestowanych gier, poza chciwością.P.S.Przepraszam za podwójne zaprzeczenie ;)
Trwa Wczytywanie