News

Angry Birds - będą klocki LEGO z Wściekłymi Ptakami

Katarzyna Dąbkowska, 09.06.2015 11:00 1

Nowe zestawy klocków zadebiutują wraz z pojawieniem się na ekranach filmu Angry Birds.

Nie jest tajemnicą, że w przyszłym roku zadebiutuje film animowany z Wściekłymi Ptakami w rolach głównych. Rovio, aby ożywić nieco zastygłą już markę, postanowiło podpisać umowę z duńską firmą produkującą klocki. Tak, chodzi oczywiście o LEGO. Nowe zestawy klocków z ptaszyskami ujrzą światło dzienne wiosną 2016 roku, akurat przy okazji debiutu filmowej odsłony Angry Birds.

W marcu tego roku Rovio poinformowało, że zyski firmy z poprzedniego roku fiskalnego spadły o 9%. Umowa z LEGO może poprawić nieco sytuację. Szczególnie, że od dawien dawna fiński producent zapowiadał przeniesienie większości swoich sił przerobowych na zabawki i dział rozrywkowy, odchodząc tym samym nieco od gier. Przykładem nowej polityki Rovio ma być chociażby zapowiedziany w 2012 roku film Angry Birds, który, jak już wspominaliśmy, pojawi się wiosną 2016 roku.

W produkcji swojego głosu użyczą Jason Sudeikis (Co zdarzyło się w Las Vegas), Josh Gad (Jobs), Danny McBride (To już jest koniec), Bill Hader (Supersamiec), Maya Rudolph (Duże dzieci), Tony Hale (Arrested Development), Kate McKinnon (My best day), Jillian Bell (22 Jump Street), Keegan-Michael Key (Żona na niby), muzyk Romeo Santoz, komicy Hannibal Buress i Cristela Alonzo, jak również Peter Dinklage, aktor dobrze znany fanom serialu Gra o tron. Scenariuszem do filmu zajął się Jon Vitti, twórca 25 odcinków Simpsonów. Za reżyserię odpowiadają Fergal Reilly (Spider-Man 2) oraz Clay Kaytis (Frozen).

najnowsze