News

Dziś premiera Wiedźmina 3. Tak grę przyjęto na Zachodzie

Patryk Purczyński, 19.05.2015 09:17 106

Wiedźmin 3: Dziki Gon nie zawiódł wysokich oczekiwań i pewnie zasiadł wśród najwyżej ocenionych w tym roku gier.

37 recenzji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, zgromadzonych przez serwis Metacritic, daje średnią 92/100. To sytuuje produkcję polskiego studia CD Projekt RED w ścisłym gronie najwyżej ocenionych gier bieżącego roku. Sprawdźmy, za co konkretnie doceniono najnowszą odsłonę przygód Geralta. Jednocześnie zachęcamy do lektury naszej recenzji Wiedźmina 3.

Push Square - 100/100

Szokująco spoisty świat jest równie piękny co wymagający. Pełno w nim dojrzałych treści, które wymuszają na tobie reakcje emocjonalne jedna po drugiej. Opowiadanie historii osiągnęło mistrzowski poziom, walka została umiejętnie udoskonalona, a często nieprzebaczająca natura sprawia, że otrzymujemy niezwykle wynagradzające przeżycia.

The Telegraph - 100/100

Nie ma tu motywu ocalania świata, nie ma żadnej wielkiej złej siły nawiedzającej okolicę, nie ma też bijącego zegara nieuchronnej zagłady, który tylko ty możesz wyłączyć. Historia Dzikiego Gonu jest osobista, umiejscowiona w wielkim i przepięknym świecie.

GameSpot - 100/100

Jeden z najlepszych RPG-ów, jakie kiedykolwiek powstały. Tytan pośród gigantów i wyznacznik standardów dla podobnych gier.

GameTrailers - 98/100

Wiedźmin 3: Dziki Gon to przemyślana, zróżnicowana i często budząca podziw przygoda. Opowieści są głębokie i satysfakcjonujące, nie boją się poruszać tematów osobistych, dawać graczom wyborów pociągających za sobą konsekwencje, które jednak nie zmieniają postaci przewodniej w bohatera lub złoczyńcę. To jeden z najlepszych RPG-ów w historii.

Game Informer - 98/100

Gra wyróżnia się wspaniałym scenariuszem, zróżnicowaniem zadań i rzeczami do zrobienia w świecie, a także interesującym efektem podejmowanych decyzji.

XGN - 95/100

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest jednym z najlepszych RPG-ów, jakie kiedykolwiek powstały. Główny wątek fabularny, doskonałe wizualizacje, wymagające zadania i piękny świat sprawiają, że jest to również jedna z najlepszych gier 2015 roku.

IGN - 93/100

Nawet jeśli scenariusz nie jest nader porywający, wiele postaci, które odgrywają w nim rolę, już jest. Wraz z doskonałą walką i rozgrywką RPG-ową wzbijają Wiedźmina 3 na wysokości, które ledwie kilka innych RPG-ów było w stanie osiągnąć.

Metro GameCentral - 90/100

Niezwykłe osiągnięcie na polu technicznym, z niezrównanym poziomem interakcji ze światem gry i jego mieszkańcami.

NZGamer - 85/100

Nadal pozostajemy z dobrym RPG-iem, ale takim, który jest osłabiany przez uciążliwe projekty questów i zbyt duże poleganie na ogranych seksistowskich schematach.

Destructoid - 80/100

Wiedźmin 3: Dziki Gon to duży krok naprzód względem poprzednika, głównie dzięki bardziej wciągającej i osobistej opowieści. Jednocześnie to poczucie intymności jest zestawione z rozgrywającą się w gigantycznym, rozwleczonym otwartym świecie przygodą, w trakcie której można natrafić na pewne nieoczekiwane problemy, ostatecznie wychodząc z nich jednak obronną ręką.

PlayStation Magazine UK

Wiedźmin 3: Dziki Gon to zaskakująca porażka jako gra z otwartym światem. Tym niemniej w pięknie oświetlonym świecie potworów znajduje się znacznie bardziej tradycyjny, oparty na fabule RPG, cechujący się niezwykłą jakością.

najnowsze