Felieton

Silent Hills oficjalnie skasowane

Patryk Purczyński, 27 kwietnia 2015 17:56 28

Jeszcze przed kilkoma godzinami pisaliśmy, że trzeba się liczyć z ewentualnością skasowania Silent Hills. Niestety, czarny scenariusz się potwierdził.

Prace nad Silent Hills zostały wstrzymane - potwierdziło Konami. Poniżej przedstawiamy krótki komunikat azjatyckiej firmy. "Konami jest oddane nowym tytułom Silent Hill, jednakże embrionalny projekt Silent Hills tworzony przy udziale Guillermo del Toro i zawierający wizerunek Normana Reedusa nie będzie kontynuowany. W kwestii zaangażowania Kojimy i Del Toro, aktualnie prowadzone są dyskusje na temat kolejnych projektów Silent Hill. Prosimy wyczekiwać dalszych wieści".

Plotki o możliwym zakończeniu prac nad Silent Hills zapoczątkowała weekendowa zapowiedź o usunięciu P.T. z PS Store. Swoje trzy grosze dołożyli również wspomniani Guillermo del Toro i Norman Reedus. Dopiero teraz jednak decyzję o zawieszeniu prac nad projektem można traktować jako oficjalną.

Warto pamiętać, że dla Guillermo del Toro jest to już drugi z kolei projekt, w którym uczestniczył, i który nie doczekał się realizacji. Poprzednim był horror Insane, ogłoszony jeszcze pod banderą THQ.

Konami zapowiedziało trzy pakiety klasyków - 50th Anniversary Collection, Castlevania Anniversary Collection oraz Contra Anniversary Collection
Death Stranding powstaje dłużej niż zakładał Hideo Kojima
Zobacz fragment Silent Hill 2 odtworzony na silniku graficznym Unreal Engine 4
Ubisoft dorzuca darmową grę do zamówień The Division 2 na PC
najnowsze