Informacje

Iwata wciąż widzi szansę na rozwój Wii U. Nintendo wypowiada wojnę 3DSowym piratom

5 Katarzyna Dąbkowska

Prezes Nintendo twierdzi, że konsola może jeszcze rozwinąć skrzydła na Zachodzie.

Iwata wciąż widzi szansę na rozwój Wii U. Nintendo wypowiada wojnę 3DSowym piratom - obrazek 1

Satoru Iwata, prezes Nintendo, najwyraźniej nie martwi się o przyszłość Wii U. W wywiadzie dla serwisu Nikkei Iwata zapewnił, że konsola ma jeszcze dużo szans na rozwój:

Wierzę, że biznes związany z Wii U wciąż ma wielką możliwość na wzrost ze względu na wiele tytułów, które są kompatybilne z konsolą i trafią do sprzedaży jeszcze w 2015 roku.

Iwata stwierdził również, że Wii U ma większe szanse na sukces na Zachodzie niż w Japonii:

Sposób, w jaki japońscy gracze cieszą się grami jest zupełnie inny od ich zachodnich odpowiedników. Coraz więcej japońskich graczy gra na smartfonach i 3DSach. Z drugiej strony większość graczy w Europie i USA wciąż podłącza swoje konsole do telewizorów i gra na większych ekranach. Na światowym rynku gier video, gry na konsole nadal stanowią większość, ten rynek jest o wiele większy.

Nintendo zapowiedziało również walkę z graczami, którzy korzystają z ROM-ów z grami na konsolę przenośną Nintendo 3DS. Jeżeli użytkownik będzie zatem korzystał z nielegalnej kopii gry, może zostać zbanowany przez Nintendo. Nieuczciwi gracze będą otrzymywali powiadomienie o błędzie 002-0102. W ten sposób pozbędą się możliwości grania w trybie multiplayer czy dostępu do listy znajomych.

5 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Renchar

Ta konsolka nie była zbytnio popularna w europie i chyba raczej tak zostanie. Więcej osób woli dołożyć 400-500zł i kupić Ps4-Xone niż dać prawie 1000zł na konsole bez dobrych tytułów i same gry z tytułem Mario głównie.

Odpowiedz
G Braveheart

"NINTENDO WYPOWIADA WOJNĘ 3DSOWYM PIRATOM"

Walka z wiatrakami ?

Odpowiedz
G The_Deker_10

Bardzo w to wątpię, aby ta konsola dorównała np. PS4 lub XOne. Jakąś tam popularność ma, ale to takie żeby było. W dosłownym tego słowa znaczeniu.

Odpowiedz
G Outlander-pro

> Ta konsolka nie była zbytnio popularna w europie i chyba raczej tak zostanie. Więcej
> osób woli dołożyć 400-500zł i kupić Ps4-Xone niż dać prawie 1000zł na konsole bez dobrych
> tytułów i same gry z tytułem Mario głównie.
Sprawdź najpierw dostępne tytuły na PS4 i XOne i porównaj do tytułów na Wii U. Konsola Nintendo pod względem dostępnych gier miażdży konkurencję, gdzie nie ma w co grać.

Odpowiedz
Shinigami

Yeah, nowa generacja to na dzień dzisiejszy głównie remastery oraz produkcje multiplatformowe. Dodatkowo Wii U jest kompatybilne z grami z Wii, a tych trochę jest.Samo Wii natomiast można dorwać często za ~300 zł.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?