Twórcy Pillars of Eternity pytają nabywców: wolicie edycję cyfrową od razu czy fizyczną z opóźnieniem?

Patryk Purczyński
2015/02/12 19:08

Obsidian Entertainment już wie, że nie wszędzie będzie w stanie dostarczyć fizyczne wydania Pillars of Eternity na czas. Dlatego też do nabywców gry wychodzi z oryginalną propozycją.

Twórcy Pillars of Eternity pytają nabywców: wolicie edycję cyfrową od razu czy fizyczną z opóźnieniem?

Gracze, którzy wsparli Pillars of Eternity na Kickstarterze, zakupując płytowe wydanie tego tytułu, otrzymali od Obsidian Entertainment niespotykaną propozycję. Mogą oni zadecydować, w jakiej formie otrzymają oni grę. Wszystko przez to, że jej twórcy nie będą w stanie zagwarantować dostawy w dniu premiery.

"Możemy zrobić dwie rzeczy, które pomogłyby zminimalizować obawy:

1. Dostarczamy wszystko poza dyskiem z grą, który przesyłamy Wam po ukończeniu wersji 1.0. Poczekaj Darren. To brzmi absurdalnie. Zamierzasz dostarczyć mi początkowo grę bez dysku?! Oto dlaczego sądzimy, że to dobre rozwiązanie: każdy, kto zamówił fizyczne wydanie, otrzyma kopię cyfrową. Będziecie mogli w ten sposób grać od tego samego momentu, w którym zaczną wszyscy inni.

GramTV przedstawia:

2. Alternatywnie, opóźniamy przesłanie wszystkiego do czasu, aż opracujemy wersję 1.0. Dla pewnych części świata to oznaczałoby dość znaczące opóźnienie. Nie chodzi tu o tydzień czy dwa, ale wiele tygodni od premiery.

Choć to rzadko spotykane, preferujemy pierwszą opcję, nawet jeśli przez to nasze koszty dostawy wzrosną. Po prostu uważamy, że będzie znacznie lepiej dla wszystkich, by mogli oni cieszyć się grą i dodatkami do niej w tym samym czasie. Mimo to, to wy wsparliście tę grę, więc chcemy usłyszeć, co macie do powiedzenia".

Głosowanie i wymiana opinii trwa na forum Obsidianu. Na razie zdecydowanie przeważa pierwsza opcja (74-26 w momencie pisania artykułu).

Komentarze
11
Usunięty
Usunięty
13/02/2015 09:17

Wszystko przez to, że jej twórcy nie będą w stanie zagwarantować dostawy w dniu premiery. Lol? Tworcy sie boja, ze gra wycieknie po wyslaniu do tloczenia przez brak DRM, a nie, ze boja sie wszystko dostarczyc. Moze warto jeszcze raz przeczytac e-mail albo poprosic kogos o tlumaczenie?Dlatego proponuja dwie opcje:- najpierw dostana gratisy, a pozniej plytke z gra- dostana wszystko na raz (plytka+gratisy), ale pozniej.

Kijkowaty
Gramowicz
12/02/2015 23:31

Nikt nikogo nie zmuszą do kupowania wersji kolekcjonerskich.Podstawowa gra to 119 zł [Edycja Awanturnika], cena zdecydowanie nie jest wygórowana.Jak ktoś chce płacić więcej to jego sprawa, fabuła ta sama, nie ma cudownych dlc z wyciętymi misjami czy towarzyszami jeśli nie zamówisz wersji droższej. http://sklep.gram.pl/pc/pillars-of-eternity-adventurer-edition-edycja-awanturnika.shtml

Usunięty
Usunięty
12/02/2015 22:57

"Proste"119 wersja pudelkowa Awanturnika z dodatkami podanymi na obrazku - patrzac na wasteland 2 od tego samego wydawcy to pozniej moze byc tansze wydanie bez dodatkow.191 Champion Edition wersja cyfrowa z dodatkami podanymi na innym obrazkua jeszcze sa inne wydania cyfrowe Hero Edition - sama gra(tylko 2 dlc za preorder) i Royal Edition jeszcze wiecej wiecej dodatkow niz champtionA czemu wersja pudekowa ma inne dodatki niz wersje cyfrowa i sa takie roznice w cenie to sie mnie nie pytaj:P tak sie ugadali i tak to zrobili.No i backerzy z KS moga dostac inne dodatki za inna kwote-chyba tylko dodatki za" preorder" sie zgadzaja.;)
Trwa Wczytywanie