Microsoft podgrzewa atmosferę. Scalebound? To może być gra wszech czasów

Patryk Purczyński
2015/01/14 09:48

Ken Lobb z Microsoftu pokłada olbrzymie nadzieje w studiu Platinum Games i jego projekcie na wyłączność Xboksa One, Scalebound. Czy ta gra może być aż tak dobra?

Microsoft podgrzewa atmosferę. Scalebound? To może być gra wszech czasów

Microsoft i Platinum Games nie były do tej pory zbyt skore do udzielania informacji na temat Scalebound. Ogłoszony podczas konferencji giganta z Redmond na E3 2014 exclusive Xboksa One został zaprezentowany w formie zwiastuna, który części graczy przywołał na myśl Monster Huntera. Ken Lobb zaprzecza jednak podobieństwu obu tytułów.

- Monster Hunter jest nieco pokręcony. Podoba mi się, ale nie jest podobny do Scalebounda. Musicie pomyśleć, co Platinum Games robi najlepiej? To właśnie tworzą. Co my robimy najlepiej? To właśnie dodajemy. Tak, w grze pojawią się smoki jako kompani. Są niesamowite - mówi nieco enigmatycznie Lobb.

- Sądzę, że gdy ludzie zrozumieją, co tak naprawdę robimy, będą w szoku. To zdecydowanie duży, wysokobudżetowy projekt. Platinum ma okazję zrobić "grę wszech czasów", jak wiele osób ją nazywa. Tak, to coś wyjątkowego - zapewnia. Na pytanie, czy Scalebound to RPG z otwartym światem, odpowiada, że to naprawdę dobry strzał.

GramTV przedstawia:

- Co się stanie, jeśli weźmiesz to, co Microsoft Studios może zrobić i użyjesz tego, by pomóc ekipie nazwanej przez magazyn Edge najlepszym developerem na świecie? Proszę, bądźcie podekscytowani. To niesamowite. Sądzę, że naprawdę mają okazję zrobić grę wszech czasów.

- Platinum robi gry oceniane na 90 punktów. To są znakomite produkcje. Firmie nie udawało się jednak sprzedawać wielu egzemplarzy w skali światowej. Są bardzo świadomi. Zdają sobie sprawę, że to połączenie dobrego marketingu, dobrego PR-u, ale także rozumienia zachodnich odbiorców - dodaje.

Wcześniej Microsoft zapewniał, że Platinum Games w Scalebound pozostanie wierne swojej filozofii tworzenia gier.

Komentarze
18
Usunięty
Usunięty
25/01/2015 23:58

Kurde może trzeba będzie kupić jednak Xa, jeśli to rzeczywiście będzie gra wszech czasów. Jak Sony mogło wypuścić z rąk taka ekipę. Najpierw pracowali dla Nintendo, a teraz Microsoft. Sony w poprzedniej generacji stracilo MH, teraz kolejne świetne ekipy 3rd party im podkupuje.

kotlecik5
Gramowicz
15/01/2015 20:09

Oczy mi krwawiły czytając ten PRowy bullshit. Co taki koleś ma w ogóle w głowie mówiąc takie bzdury?

Maciejus92
Gramowicz
14/01/2015 20:26

Oczywiście, że to marketingowy bełkot, jeżeli mielibyśmy w tym momencie definiować wymagania stawiane grze pretendującej do tytułu wszech czasów, to byłoby to raczej niemożliwe, niemniej sprowadzałoby się do szeregu trafionych rozwiązań w samej koncepcji, a dalej w jej realizacji. Tutaj mamy do czynienia z "nic nie jesteśmy w stanie wyjawić, ale powinniście być nagrzani, bo nad tym tytułem pracuje studio od dobrych slasherów". Trochę jakby doszukiwać się rewolucji gastronomicznej w nowej kanapce w Burger Kingu.
Trwa Wczytywanie