Twórca Gunpoint uczy robić gry

Piotr Bajda
2015/01/07 11:39

Masz/planujesz mieć program Game Maker, ale nie wiesz jak zabrać się przy jego pomocy za robienie gier? Z pomocą nadchodzi Tom Francis.

Twórca Gunpoint uczy robić gry

Tom Francis spędził prawie dekadę rozkładając gry na czynniki pierwsze na łamach PC Gamera. W końcu postanowił jednak przeskoczyć na drugą stronę barykady i zrobić własną grę. Zaopatrzył się w warty 30 dolarów program Game Maker i po godzinach stworzył Gunpoint - grę, która swój skromny budżet zwróciła w 64 sekundy. Na tym jednak sukces finansowy się nie skończył. Przed premierą wyznaczył sobie próg zarobku, po przekroczeniu którego może rzucić chałturę i poświęcić się pasji. Gunpoint przekroczył go sześciokrotnie.

Mogę teraz robić gry na całego przez kilka najbliższych lat. Co lepsze, mam totalną wolność twórczą. Nie ma presji, że kolejna gra musi zarobić tyle a tyle. Mogę zrobić co mi się żywnie podoba. - mówił Francis. Nie kłamał.

Teraz spodobało mu się dzielenie się swoją wiedzą ze światem. Przed paroma dniami ruszyła seria wideo, w której Francis uczy robić gry KAŻDEGO od absolutnych podstaw. Oto jej pierwszy odcinek.

GramTV przedstawia:

Francis pracuje obecnie nad kosmiczną skradanką pod tytułem Heat Signature.

Darmową wersję Game Makera, pozwalającą nowo nabytą wiedzę odpowiednio spożytkować pobierzecie w tym miejscu. Powodzenia!

Komentarze
5
DHGimer
Gramowicz
07/01/2015 19:02

Znowu idiotyczny artykuł. Jakby on nie miał kontaktów w branży, przez które poszła szama o grze toby jego produkt nie zarobił więcej jak 10$.

Kuberman
Gramowicz
07/01/2015 13:56

> hmm 100% dużo "indorów" z powodu poradnika ale tez pewnie tyle samo gniotów żeby nie> idealizować zbyt mocno .Myślę, że o to właśnie chodzi. Im więcej ludzi stworzy gry tym większa szansa, że trafi się perełka typu Gunpoint czy To the Moon. Poza tym kto wie, czy dzięki temu jakaś osoba zostanie zauważona i będzie kolejnym wizjonerem w branży.Ale prawda to, że łatwy dostęp = więcej gniotów, ale coś za coś.

deamon-pl
Gramowicz
07/01/2015 12:22

hmm 100% dużo "indorów" z powodu poradnika ale tez pewnie tyle samo gniotów żeby nie idealizować zbyt mocno .

The_Deker_10
Gramowicz
07/01/2015 12:06

Interesujące. Zaciekawi na pewno nie jednego :)

One_of_the_Many
Gramowicz
07/01/2015 11:56

Ciekawe, ciekawe... Spojrzę sobie w domu jak to wygląda