Microsoft zakończy sprzedaż starego Kinecta dla PC w tym roku

Piotr Bajda
2015/01/02 08:00
9
0

Uwaga klientów ma skupić się na młodszym, bardziej zaawansowanym braciszku sensora. Tym, który rozpoczął życie jako składowa ekosystemu Xboksa One.

Microsoft zakończy sprzedaż starego Kinecta dla PC w tym roku

O nieuniknionym posunięciu dowiadujemy się ze wpisu na blogu poświęconym pecetowej inkarnacji Kinecta. Nie sprecyzowano kiedy dokładnie należy spodziewać się zniknięcia ostatniego sensora z półek, ale 2015 będzie definitywnym końcem jego pierwszej generacji. Microsoft nie zamierza produkować więcej kamerek po wyczerpaniu zapasów w magazynach.

GramTV przedstawia:

Wspomniany wpis to także laurka dla dziedzictwa Kinecta. Laurka całkowicie zresztą zasłużona. Kinect nie zrewolucjonizował grania, ale przyczynił się do wielu przełomów w dziedzinach często zupełnie z grami niezwiązanych. Edukacja, medycyna,handel - to tylko kilka z branż czerpiących z możliwości sensora garściami. Niewykluczone, że upowszechnienie się drugiej generacji sprzętu wśród profesjonalnych oraz domorosłych majsterkowiczów przyniesie jeszcze więcej genialnych wynalazków.

Pierwszy Kinect dla Windowsa trafił do sprzedaży w lutym 2012, jego następca zawędrował na półki dwa lata później, w lipcu ubiegłego roku.

Komentarze
9
tykus
Gramowicz
02/01/2015 19:00

Nie rozumiem w ogóle celu tego, jako że ten xboxowy działał bez problemu po podłączeniu. Pożytek z tego zresztą i tak niewielki, jedynie można się pobawić w zaprogramowanie czegoś własnego z użyciem Kinecta.

Usunięty
Usunięty
02/01/2015 18:45

Tak M$ się obudził z ręką w nocniku z tym sensorem ruchu na PC . Mogli sobie darować wypuszczanie go jak mieli prawie gotową nowszą wersję. Jakby ogłosili wyjście nowej konsoli za rok to sprzedasz xbokone też by im spadła na łeb na szyje.

Usunięty
Usunięty
02/01/2015 17:17

To że w ogóle takie coś było heh. To i tak chyba w dużych ilościach nie szło :P
Trwa Wczytywanie