News

Fan Wiedźmina z nieustającymi migrenami jako NPC w Dzikim Gonie

Patryk Purczyński, 14.11.2014 12:39 22

Na miły gest wobec jednego ze swoich fanów zdobyli się twórcy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ekipa CD Projekt RED postanowiła go unieśmiertelnić w swej najnowszej produkcji.

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie można spotkać rzemieślnika specjalizującego się w wyrobie zbroi. Z pozoru nie ma w tym nic szczególnego, ale dla jednego z fanów serii jest to niebywałe wydarzenie. Chodzi o Nicka, chłopaka, który przez całe życie zmaga się z nieustającymi migrenami, a ucieczki od bólu szuka m.in. w książkach i grach wideo.

Jedną z jego ulubionych pozycji jest Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Nick postanowił przedstawić swoją historię ekipie CD Projekt RED i podziękować mailowo za przeżycia, jakich dostarczyła mu wspomniana gra. - To był bardzo uprzejmy i poruszający mail. Nie prosił o nic, tylko o przekazanie wiadomości innym członkom zespołu - wspomina jeden z przedstawicieli polskiego studia.

- Przez weekend wymieniliśmy kilka maili i ostatecznie wyszliśmy z pomysłem umieszczenia jego twarzy w Wiedźminie 3. Świetnie jest zrobić coś, by chłopak poczuł się lepiej - dodaje. Nick jest zachwycony pomysłem. - Zespół odpowiedzialny za Wiedźmina jest absolutnie wyjątkowy, kocham tych ludzi! Wciąż nie mogę w to uwierzyć - nie kryje radości.

Pojawił się nawet pomysł, by wspomniany rzemieślnik - wirtualne alter ego Nicka - miał dla Geralta zadanie. Miałoby ono polegać na zebraniu ziół koniecznych do przyrządzenia... lekarstwa na ból głowy. - To byłoby niesamowite - komentuje chłopak. Po czym skromnie dodaje: - To, co CD Projekt RED dla mnie zrobił, już teraz jest poza wszelkim wyobrażeniem i oczekiwaniami. Nie sądziłem nawet, że otrzymają mój list!.

najnowsze