Informacje

Hitman, Thief, Tomb Raider, Deus Ex w nowych reedycjach dla fanów akcji i skradania

22 Mateusz Stanisławski

Apetyczne trójpaki będą zawierać najświeższe odsłony flagowych serii Square Enix. Od razu poznaliśmy zawartość, cenę i datę premiery zestawów z cyklu Ultimate Triple Pack.

Hitman, Thief, Tomb Raider, Deus Ex w nowych reedycjach dla fanów akcji i skradania - obrazek 1

31 października do europejskich sklepów trafią pakiety Ultimate Stealth oraz Ultimate Action. W pierwszym zestawie znajdziecie Thief, Deus Ex: Human Revolution i Hitman: Absolution, w drugim – Just Cause 2, Sleeping Dogs i Tomb Raider. W zapowiedzi opublikowanej na oficjalnym blogu Square Enix brak informacji na temat tego, czy gry będą wyposażone w DLC.

Tak czy inaczej cena każdego pakietu została ustalona na poziomie 39,99 euro. Niestety reedycje trafią tylko na dwie platformy sprzętowe – konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Poniżej czekają na Was okładki omawianych wydań. Który zestaw jest bliższy preferowanemu przez Was stylowi rozgrywki?

Hitman, Thief, Tomb Raider, Deus Ex w nowych reedycjach dla fanów akcji i skradania - obrazek 2

22 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
mac_aaron

Coś mi tu śmierdzi. Czyżby ktoś odgrzewał kotlety na starej fryturze?

Odpowiedz
G bVarador

Jakie odgrzewał? Przepakował tylko i ustalił nową cenę. Relikt umierającej fizycznej dystrybucji.

Odpowiedz
Sadhu

Ile razy można sprzedawać ludziom to samo?

Odpowiedz
Siriondel

> Ile razy można sprzedawać ludziom to samo?
Tyle razy, ile razy znajdą się na to klienci.

Odpowiedz
G Ichibanboshi-kun

Action Triple Pack chętnie bym łyknął. Nie grałem w żadną z tych gier, a chętnie bym przeszedł kolejną przygodę z Larą i zwiedził w końcu dzielnice Hong Kongu.

Odpowiedz
Karanthir666

> Action Triple Pack chętnie bym łyknął. Nie grałem w żadną z tych gier, a chętnie bym
> przeszedł kolejną przygodę z Larą i zwiedził w końcu dzielnice Hong Kongu.
A ja ci odradzam. Te gry były pierdylion razy w promocji i nie raz jeszcze będą. Kupując je osobno w promocji wyjdzie cię o wiele taniej niż ta paczka. Ponadto na muve.pl trwa latobranie. I nawet jesli te tytuły już były to jest tendencja, że w ostatnim dniu jest większość tytułów z poprzednich dni.

Odpowiedz
Shinigami

Jak wycenią oba pakiety na 20$ to nie będzie tak źle ;)

Odpowiedz
G Oxva

> Jak wycenią oba pakiety na 20$ to nie będzie tak źle ;)
Cena już została ustalona i wynosi 39.90 euro.

Odpowiedz
G bVarador

A co ma konsolowy pakiet do pc-towych promocji? Ktoś kto rozważa kupienie reedycji kilkuletnich, czy nawet kilkumiesięcznych gier na 8 konsolę raczej nie gra na komputerze. Zresztą nikt rozsądny nie kupiłby tych gier w pakiecie 3 za 40€ jeżeli każdą poza Thiefem można była dostać już poniżej 5€ na platformie na której lepiej wyglądają.

Odpowiedz
Shinigami

> Cena już została ustalona i wynosi 39.90 euro.
Konsolowo nie jest źle. PC rządzi się innymi prawami :D

Odpowiedz
G Oxva

> Konsolowo nie jest źle. PC rządzi się innymi prawami :D
Nie jest żle aczkolwiek szału nie ma. A PC z kolei to już zupełnie inna bajka ;)

Odpowiedz
Jankovsky

> Jakie odgrzewał? Przepakował tylko i ustalił nową cenę. Relikt umierającej fizycznej
> dystrybucji.

Fizyczna dystrybucja nie umrze dopóty, dopóki będą ludzie, którzy wolą kupić grę w pudełku niż płacić za możliwość pobrania instalki na dysk. Aczkolwiek, jeśli gracze wolą płacić więcej za mniej (tak jak np. za wszystkie nowe tytuły od EA, które minimum przez kilka miesięcy po premierze są zdecydowanie droższe od swych pudełkowych odpowiedników), to sami kręcą na siebie bat.

Odpowiedz
G bVarador

Oczywiście, że umrze. Nie dzisiaj, nie jutro ale niedługo. Może nie całkowicie, ale wystarczy, że skurczy się do poziomu w którym przestanie być istotna dla zysku. A wtedy dostępność wydań fizycznych gwałtownie poleci na glebę. Dystrybutorzy nie mogą doczekać się kiedy będą mogli pokazać środkowy palec gigantom pokroju Gamestopu czy Wallmartu, którzy w tym momencie dyktują im warunki i mogą złamać ustalenia co do wcześniejszej sprzedaży ze słowami - "nie poczekam do jutra i co pan nam zrobi?". Ba nawet na naszym podwórku były afery z MM czy Empikeim ignorującym zalecenia dystrybutorów.Przejście na cyfrowym dystrybucje da im kompletną kontrolę nad produktem, co im bardzo się spodoba. Niekoniecznie wyjdzie graczom na dobre, jeśli dalej będą łykać wszystkie ich praktyki pokroju preorderów dla ekskluzywnych portek jak z AC:Unity.Zostaje też kwestia technologiczna. Gry ciągle się powiększają, a fizyczne nośniki stanęły w miejscu. To nie kwestia tej generacji, bo sprzętowo nie jest wyjątkowo przyszłościowa, ale kto wie. Może przyszła będzie ostatnią w której będzie się korzystać z płytek. Blue-ray może ma jakąś pojemność, ale transfery wcale nie są świetne i dla niektórych ściągnięcie gry z neta jest szybsze niż instalacja z krążka. Zresztą, już teraz nie ma gry, której nie trzeba od razu patchować po instalacji z płyty.Co do cen, to masz problem bo patrzysz na nasz rynek. Który jest nie jest dobrym odbiciem całości i przynajmniej od 2008 w głębokim kryzysie. EA, MS czy Nitendo głupi jak zawsze. CDP czy LEM praktycznie martwe. A Cenega bez konkurencji też się nie ma powodu starać. A Ubi ze swoimi cenami, które potrafią osiągać 280zł za gry PC w podstawowej w ich sklepie i nawet zakupy na Steamie bez przecen są bardziej opłacalne dla klienta z Polski, to już najbardziej jaskrawy przykład na to gdzie giganci mają nasz rynek. Jedynym w miarę rozsądnym graczem który się poprawił przez ten czas wydaje się być Sony.

Odpowiedz
Karanthir666

> A co ma konsolowy pakiet do pc-towych promocji?
A to nie jest też na PC?

Odpowiedz
G Oxva

> A to nie jest też na PC?
Nie

Odpowiedz
G Piotrek_K

> Zostaje też kwestia technologiczna. Gry ciągle się powiększają, a fizyczne nośniki stanęły w miejscu.
I piszesz to pol roku po tym jak Sony/Panasonic zapowiedzieli 'Archive Disc' zdolny pomiescic 300GB danych, a BD nadal spokojnie pomiesci 50GB danych, a nowsza generacja BD moze pomiescic 100GB?Pamietajmy tez, ze nie kazdy ma 100mbit łącze, a wiec sciaganie +100GB gry NIGDY nie bedzie dla nich wyjsciemi i szczerze watpie bysmy kiedys doczekali sie zrezygnowania z fizycznych nosnikow - przynajmniej za naszego zycia.

Odpowiedz
G bVarador

> I piszesz to pol roku po tym jak Sony/Panasonic zapowiedzieli 'Archive Disc' zdolny
> pomiescic 300GB danych, a BD nadal spokojnie pomiesci 50GB danych, a nowsza generacja
> BD moze pomiescic 100GB?
Tak. Bo pojemność to nie wszystko a transfer też jest ważny. To nie przypadek, że coraz więcej gier na konsole wymaga instalacji a gry pod PS3 mają te same dane nagrane po kilka razy żeby skrócić czas ładowania. Zresztą nie o specyfikację chodzi, bo zawsze znalazłoby się wystarczające rozwiązanie, co o możliwości dystrybutorów. Sprzedawcy detaliczni to dla nich zbędne ogniwo ograniczające ich wpływy i zyski. Jeżeli tylko będą mieli możliwość zrezygnowania z ich pośrednictwa bez znacznych strat zrobią to z najwyższą przyjemnością.Jeszcze na początku zeszłej generacji fani konsol mówili - pc-ty sux, na konsoli wkładasz płytę i grasz. Teraz instalacja na konsolach nie jest już wyjątkiem, a coraz częściej staje regułą. Na PC sprzedaż cyfrowa zagarnęła już większą część rynku. Do tego stopnia, że większość custom PC-tów nie jest nawet wyposażona w czytnik płyt. Konsole czeka to samo, zapieranie się że nigdy to się nie stanie jest dość naiwne.A sam mam fatalne łącze, ale to nie znaczy, że standardem powoli stają się rozwiązania w których ściągnięcie gry przez internet wcale nie zajmuje więcej czasu niż instalacja z płyty + dociągnięcie patchy. Posiadania fizycznego dysku znaczy coraz mniej, skoro już "Day 0 patch" potrafi ważyć kilka GB. Zresztą, obaj duzi gracze - Sony i MS pokazali że chcą uciąć handel używkami. Ale nie mogą z uwagi na presje graczy. A eliminowanie cyfrowych nośników wyeliminuje problem, bo wszystkie cyfrowe zakupy są przypisane do konta.

Odpowiedz
Jankovsky

Posiadania fizycznego dysku znaczy coraz mniej, skoro
> już "Day 0 patch" potrafi ważyć kilka GB.

Ja zawsze będę faworyzował kupno fizycznego nośnika, który razem z pudełkiem mogę położyć na półce. Tak już mam i raczej nic (no chyba, że nagle zaczęliby sprzedawać wersje cyfrowe w cenie < 40-50% wartości rynkowej wydania pudełkowego - co jest niemożliwe) nie jest tego w stanie zmienić :]

Odpowiedz
G bVarador

Stawianie pudełek na miejscu ma ten problem, że miejsce kiedyś się kończy. To nie jest problemem jak się jest młodym, bo nie ma się jeszcze pokaźniej kolekcji. Ale po blisko 20 latach grania i zbierania gier ich ilość w końcu zaczyna stanowić problem. A nie każdy ma to szczęście, że jest w stanie przeznaczyć dowolną ilość miejsca na swoje hobby ;) Szczególnie jeśli ma się więcej niż jedno. I więcej niż jedną osobę, która chciałaby wykorzystać to miejsce dla siebie. Kiedyś też nie myślałem, że mogę kupić grę nie w pudełku, a przez długi czas gniewałem się na dystrybutorów z rezygnacji kartonów na rzecz grubych, a potem cienkich pudełek dvd. Teraz jestem na drugim biegunie, nie licząc edycji kolekcjonerskich, nie kupiłem żadnego pudełka od 2008.

Odpowiedz
G Hubi_Koshi

Narobiliście mi nadziei, myślałem że chodzi o odświeżoną wersję pierwszego Deus Exa.

Odpowiedz
G Ichibanboshi-kun

> Narobiliście mi nadziei, myślałem że chodzi o odświeżoną wersję pierwszego Deus Exa.
Taki Deus Ex w wersji tego Deusa najnowszego, nawet bym się skusił na kupno takiej reedycji :)

Odpowiedz
Jankovsky

> Stawianie pudełek na miejscu ma ten problem, że miejsce kiedyś się kończy. To nie jest
> problemem jak się jest młodym, bo nie ma się jeszcze pokaźniej kolekcji. Ale po blisko
> 20 latach grania i zbierania gier ich ilość w końcu zaczyna stanowić problem. A nie każdy
> ma to szczęście, że jest w stanie przeznaczyć dowolną ilość miejsca na swoje hobby ;)
> Szczególnie jeśli ma się więcej niż jedno. I więcej niż jedną osobę, która chciałaby
> wykorzystać to miejsce dla siebie. Kiedyś też nie myślałem, że mogę kupić grę nie w pudełku,
> a przez długi czas gniewałem się na dystrybutorów z rezygnacji kartonów na rzecz grubych,
> a potem cienkich pudełek dvd. Teraz jestem na drugim biegunie, nie licząc edycji kolekcjonerskich,
> nie kupiłem żadnego pudełka od 2008.

I właśnie dlatego cała jedna ściana pokoju (w którym gram) została z góry zarezerwowana na półki z książkami i grami. A jak zacznie brakować miejsca, to starsze tytuły pecetowe polecą do pudeł i do piwnicy. A kolekcjonerki to osobny problem, bo rzeczywiście zajmują masę przestrzeni - kwestia kompromisu. Wyrzuć kwiatki za okno i postaw pudła :D

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?