Ascend: Hand of Kul kończy swój żywot na Xboksie 360

Paweł Pochowski
2014/08/25 18:00
4
0

Microsoft wycofał już grę ze sklepu z cyfrowymi grami, natomiast jej serwery zostaną wyłączone w listopadzie.

Ascend: Hand of Kul kończy swój żywot na Xboksie 360

Małżeństwo gatunku free-to-play i konsol jest burzliwe od samego początku. Producenci konsol upierają się przy konieczności opłacania abonamentu, aby móc odpalić te produkcje, dodatkowo utrudnione jest wprowadzanie regularnych poprawek i aktualizacji. Ostatnio jakby więcej gier F2P spoglądało w stronę konsol, ale nadal w porównaniu do PC - to tylko mała ich część, która w przypadku Xbox 360 właśnie uszczupliła się o jedną z gier. Mowa tu o Ascend: Hand of Kul, a więc produkcji studia Signal Studios, znanego do tej pory z Toy Soldiers.

Gra chyba nie cieszyła się zbyt wielką popularnością, bo debiutowała zaledwie 25 września - do przeżycia pełnego roku zabrakło więc jej miesiąca, a już została zdjęta ze sklepu z grami w Xbox Live. Co prawda serwery zostaną aktywne do listopada, ale grać mogą już tylko osoby posiadające produkcję na dysku. Signal Studios musiało chyba dojść do wniosku, że PC dla gier F2P jest lepsze od konsol, bo choć Ascend: Hand of Kul się z Xboksa 360 wyprowadza, to gra zdążyła pojawić się na Steamie. Mimo wszystko sami twórcy gry zostali zaskoczeni informacją o końcu wsparcia dla ich produkcji ze strony Microsoftu i wycofaniu gry z Xbox Live, bo news ten dotarł do nich w momencie, gdy opracowywali nowe poprawki do swojego tytułu.

GramTV przedstawia:

-18 listopada 2014 roku Ascend: Hand of Kul na Xbox 360 zostanie zamknięte; już teraz zablokowana jest możliwość kupowania Soul ze względu na wycofanie gry z Marketplace. Gracze cały czas mogą grać i korzystać ze wszystkiego, co zdążyli nabyć, aż do dnia wyłączenia serwerów. To tyczy się jedynie Ascend w wersji na X360, gra cały czas będzie dostępna na Steam. Dziękujemy za wasze wsparcie i mamy nadzieję, że spotkamy się kiedyś jako społeczność w innej grze - napisali twórcy ze studia Signal, komentując informację o zamknięciu Ascend: Hand of Kul.

Mieliście kontakt z Ascend: Hand of Kul na Xbox 360? Jeśli tak, to jakie wrażenia wynieśliście z obcowania z grą?

Komentarze
4
Usunięty
Usunięty
25/08/2014 20:37

> > Nie bardzo rozumiem sens komentarza wyżej?>> Nie ma sensu. Tak jak i 90% gier F2P, które lądują w koszu, bądź po prostu tracą swoje> życie tak jak to miało miejsce z tą grą na X360. Jedyne dobre F2P to World of Tanks bądź> War Thunder imo.DotA 2 też jest fajna tak długo jak nie znasz rosyjskiego.

MisioKGB
Gramowicz
25/08/2014 19:54

> Nie bardzo rozumiem sens komentarza wyżej?Nie ma sensu. Tak jak i 90% gier F2P, które lądują w koszu, bądź po prostu tracą swoje życie tak jak to miało miejsce z tą grą na X360. Jedyne dobre F2P to World of Tanks bądź War Thunder imo.

Usunięty
Usunięty
25/08/2014 19:29

Nie bardzo rozumiem sens komentarza wyżej?
Trwa Wczytywanie