Valve rozważa zorganizowanie turnieju w Counter-Strike

Małgorzata Trzyna
2014/07/14 13:45
7
0

Sukces, jaki odniósł The International - turniej w Dota 2 - skłonił Valve do zastanowienia się, czy dałoby się go powtórzyć w przypadku strzelanki Counter-Strike.

- Nie wiem, czy nazwiemy [ten turniej] The International, ale zespół pracujący nad Counter-Strike poczynił znaczne postępy, jeśli chodzi o wspieranie społeczności profesjonalnych graczy - powiedział Erik Johnson, przedstawiciel Valve, w rozmowie z Prodota.ru. - Wszyscy pracujemy w tej samej firmie, wymieniamy się pomysłami.

GramTV przedstawia:

- Sukces turnieju [w Dota 2] sprawił, że nie widzę powodu, dla którego nie moglibyśmy przenieść niektórych rozwiązań bezpośrednio na grunt Counter-Strike. Aktualnie nie możemy niczego zapowiedzieć, ale zebraliśmy sporo danych o tym, w jaki sposób społeczność przyjęła The International i w jaki sposób przebiegał rozwój przedsięwzięcia. Żaden zespół twórców nie mógłby tego po prostu zignorować.

Valve zarobiło na sprzedaży Kompendium - wirtualnej książki pozwalającej na interakcję z turniejem The International "na dziesiątki sposobów" - około 30 milionów dolarów. Dodatkowe 10 milionów zostało przeznaczonych na pulę nagród. Choć Counter-Strike nie może się równać pod względem popularności z Dotą 2, zorganizowanie turnieju prawdopodobnie okaże się udanym przedsięwzięciem.

Komentarze
7
zawcia
Gramowicz
23/07/2014 02:43
Dnia 20.07.2014 o 06:09, exMayoneS napisał:

To nie wina hitboxów tylko jak dla mnie najbardziej nie zrozumiałego systemu rozrzutu pocisków w historii gier, i to nie tylko w tym tytule tylko mam na myśli całą serię.

Nieee, tak jak KrisK91 napisał - to kwestia tickrate''ów. System rozrzutu jest jak najbardziej przewidywalny i zrozumiały, jak strzelasz full auto i liczysz na heada to bij po nogach xD Jak mierzysz w banie to przykucnij, nie ruszaj się i umieść celownik na głowie przeciwnika i booom headshot <3Jest postęp, jest matchmaking, gra się rozwija - od czasów CoDa 4 nie było tak fajnej gry do klanówek. Trzymam kciuki za dalszy rozwój, bo każdy CS to jakby nie patrzeć projekt długoterminowy (czym bije wcześniej wymienioną serię od konkurencji na głowę).

Usunięty
Usunięty
20/07/2014 11:30
Dnia 20.07.2014 o 10:54, Crew_900 napisał:

Niech najpierw dadzą tickrate 100 /.../

Co najmniej. CS staje się coraz bardziej popularny, co powinno cieszyć. Szczególnie, że to jedyny dobry sieciowy FPS. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Usunięty
Usunięty
20/07/2014 10:54

Niech najpierw dadzą tickrate 100 dla serwerów i później niech organizują turnieje.
Trwa Wczytywanie