News

Wesprzyj Strefę Gier Niezależnych na PGA i zdobądź kody na gry, wejściówki na targi i inne bonusy

Patryk Purczyński, 03.07.2014 11:26 0

12 tys. zł dla 12 niezależnych ekip - oto cel akcji wspierania rodzimych twórców gier. Zbiórka przebiega bardzo obiecująco, ale do wspomnianej kwoty jeszcze trochę brakuje.

Na stronie PolakPotrafi.pl trwa zbiórka pieniędzy mających wesprzeć polskich niezależnych twórców gier. 12 ekip walczy o to, by swoje dzieła móc zaprezentować w Strefie Gier Niezależnych na targach Poznań Game Arena. Aby ich marzenie się zrealizowało, potrzeba 12 tys. zł. Na razie udało się uzbierać ponad 8,5 tys. zł, a akcję można wspierać jeszcze przez 17 dni.

- Chcemy wspierać talenty, dając im możliwość dotarcia z projektami do grona 50 000 zwiedzających, wśród których spotkać można nie tylko graczy, ale również przedstawicieli mediów oraz studiów developerskich, a więc potencjalnych kontrahentów – mówi Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor Poznań Game Arena. - Każda wydana złotówka to cenne wsparcie, które docenią zarówno sami twórcy, jak i my, ekipa PGA - dodaje Dariusz Wawrzyniak, wicedyrektor imprezy.

Ewentualne wpłaty wiążą się oczywiście z otrzymaniem czegoś w zamian. Z bogatej oferty korzyści wspierający mogą wybierać między kodami na gry od zespołów chcących pojawić się na Poznań Game Arena 2014, wejściówki na targi, koszulki, a nawet pojedynek z dyrektorem imprezy w jednej z gier.

Akcję promuje gra Indyki na PGA polegająca na zestrzeliwaniu spadających monet. To oczywiście odwołanie do wspomnianej zbiórki pieniędzy. Warto również zobaczyć poniższy film, w którym twórcy gier przekonują, że warto mieć w tym przedsięwzięciu swój udział.

najnowsze