Wyciek sugeruje: Wiedźmin 4 w planach CDP RED

Patryk Purczyński
2014/06/24 09:07
47
0

Wiedźmin 3: Dziki Gon nie musi być ostatnią częścią serii. CD Projekt RED rzekomo planuje stworzyć czwartą odsłonę.

Wyciek sugeruje: Wiedźmin 4 w planach CDP RED

W dokumencie zawierającym masę informacji na temat Wiedźmina 3 znajdują się sugestie dotyczące stworzenia czwartej części serii. Przy opisie wyborów, jakich dokonają gracze w Dzikim Gonie, znajduje się wzmianka o możliwości przeniesienia ich do kolejnej odsłony. Wygląda więc na to, że planowana na luty 2015 "trójka" może nie być zwieńczeniem sagi osadzonej w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

Przypominamy, że dokument zawiera mnóstwo spoilerów, które z pewnością zepsują Wam zabawę w Wiedźminie 3. Wyciek odbił się negatywnie na notowaniach akcji CD Projektu, ale ekipa odpowiedzialna za grę zapewnia, że w żaden sposób nie wpłynie to na przebieg prac nad Dzikim Gonem.

Czy Wiedźmin 4 będzie miał rację bytu? Z finansowego punktu widzenia z pewnością tak, wszak już druga część okazała się bardzo popularna, a Wiedźmin 3 już teraz jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji przyszłego roku. Jeśli gra spełni pokładane w niej nadzieje, społeczność na pewno będzie pożądała kolejnego tytułu w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Pozostaje jeszcze tylko pytanie o kwestie fabularne, które dla fanów będzie zapewne pytaniem fundamentalnym. Dziś jest jednak zdecydowanie za wcześnie, by na nie odpowiadać.

GramTV przedstawia:

W ramach przeciwwagi dla powyższych rewelacji warto jednak przypomnieć, co Adam Badowski mówił tuż po ogłoszeniu Wiedźmina 3: - Wiele osób pyta mnie, czy to rzeczywiście będzie ostatnia gra o wiedźminie. Tak, będzie. Dlaczego? Ponieważ wierzymy, że ta seria powinna skończyć się w naprawdę wielkim stylu. (...) To będzie prawdziwe ukoronowanie gatunku RPG. Ciągle mamy wiele ciekawych pomysłów fabularnych, ale uważamy, że czas już zwrócić się ku nowym światom i ciągle przesuwać granice naszej wyobraźni.

Może więc drogą konsensusu CD Projekt RED przygotuje fabularny dodatek do Wiedźmina 3? Napiszcie co o tym sądzicie w komentarzach.

Komentarze
47
LordAndreKB
Gramowicz
23/07/2014 01:39

Powiedzieli, że to ostatni Wiedźmin? Redzi nie kłamią ;pA tak na serio, oni nie chcą brać przykładu z Assassin''s Creed. Chcą zakończyć historię Geralta w wielkim stylu, więc tak zrobią. Ale porzucenie tak obiecującego i rozpoznawalnego tytułu, tak zarysowanego świata i charakterystycznego bohatera, to marnotrawstwo... Po prostu zaczną jakąś inną serię osadzoną w tym uniwersum - a skoro wybory gracza mają wpłynąć na to uniwersum, to będzie można je przenieść z W3 do tej nowej gry. Wolę tylko nie myśleć o tym, jak będzie wyglądała trzecia część tej serii, jeśli każda kolejna będzie miała coraz więcej różnych rozpoczęć i zakończeń XP

cruzeralone
Gramowicz
27/06/2014 13:10

Zgadzam się z Czajorekiem. Kwestia Wiedźmina 4 jest nadal otwarta. To nie muszą być przygody związane bezpośrednio z Geraltem, ale na przykład jak kolega wspomniał z Vesemirem, albo historia wszystkich wiedźminów (jak powstał ich cech, kto był pierwszym Wiedźminem itp.)

Czajorek510
Gramowicz
25/06/2014 19:52

IMO ciekawie byłoby pozostać przy wielkości świata i tego typu pierdołach ale pokazać historię Vesemira. Poszukiwanie sierot na nowych wiedźminów, pokazanie ataku na Kaer Mohren. Myślę że ciekawie mogłoby to wyjść.

Stfforex
Gramowicz
25/06/2014 07:37
Dnia 24.06.2014 o 14:18, Kafar napisał:

Mi nie, tym bardziej że oba światy znam więc jako tako zaskoczeń nie ma ;)

Świat jako taki może i ci znany, ale reszta już nie, w końcu nie są to gry w których ogrywamy to co wydarzyło się w książkach.

Dnia 24.06.2014 o 14:18, Kafar napisał:

Dużo przypadków pokazuje że mozna to i to zrobić bardzo dobrze ;)

I dużo przypadków pokazuje że gry na licencji mogą być równie świetne.

Dnia 24.06.2014 o 14:18, Kafar napisał:

No własnie ja tu mam. Wiolę wiekszą różnorodność i więcej nowych IP chociaż wiem że to ryzykowne i z beznesowego punktu widzenia to rozumiem i też bym tak robił ale tu zawsze pisze jako gracz więc mam to w d ;)

Czyli mamy idealny przykład "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Więc "brynczysz" :-)

Dnia 24.06.2014 o 14:18, Kafar napisał:

Od tego co piszesz już niedaleka droga to wydawania taśmowo.

Myślę że zanim CDP zacznie wydawać gry taśmowo jak seria CoD zdążę osiwieć :) (nie zawiedź mnie CDP) :P

Dnia 24.06.2014 o 14:18, Kafar napisał:

Oczywiście jako że cenie firmę to pewnie każdy ich produkt bym kupił żeby ich wspierać (no chyba że jakiś crap wydadzą;P). I widzę że to coś złego że uważam że stać ich na więcej niż licencje.

To nic złego, ale twoja wypowiedź brzmi jakbyś narzekał, podczas gdy oni tworzą (jeszcze) dopiero swoją trzecią grę!:) Zobacz ile się nauczyli od pierwszego wieśka! Zdobyli moje zaufanie i niech robią jak im wygodniej byle trzymali ciągle wzrastający i tak już wysoki poziom:)

Dnia 24.06.2014 o 14:18, Kafar napisał:

Swoją drogą jak już by miał być Wiedzmin to uważam że tylko z naszym ulubionym głównym bohaterem. Inaczej to nie wiedzmin.

A tam "naszym", mi od początku marzył się mój własny wiedźmin stworzony do podstaw. Ale wszystko ma swoje plusy i minusy:)

Anubis_Ostatni
Gramowicz
24/06/2014 23:00

> "Przypominamy, że dokument zawiera mnóstwo spoilerów, które z pewnością zepsują> Wam zabawę w Wiedźminie 3."> Taki zabieg retoryczny jest naprawdę zbędny, bo nie każdemu spoilery muszą zepsuć zabawę.> Przejrzałem te pliki, znam zakończenie, ale dalej czekam z niecierpliwością, aż sam będę> mógł zagrać i poznać dokładniej historię.> A informacja o Wiedźminie 4 to nic nowego. Redzi już wcześniej przebąkiwali, że trójka> kończy tylko historię Geralta. Po prostu w czwórce będziemy kierować kimś innym.Hmm... A mógłby ktoś podrzucić te pliki, bo zbyt pozno sie zorientowalem i nie zdazylem sciagnac (wiem, wiem lubie sobie "psuc" rozgrywke)...

Herr_Pietrus
Gramowicz
24/06/2014 22:08

A może coś w klimatach SF, jeszcze lepszego niż MassEfect?Tylko czy sami potrafili by wykreować równie genialne, absolutnie genialne uniwersum, jak zrobiło to BioWare?Bo wykorzystać potrafiliby je na pewno nawet lepiej.

Herr_Pietrus
Gramowicz
24/06/2014 22:07

A może coś w klimatach SF, jeszcze lepszego niż MassEfect?Tylko czy sami potrafili by wykreować równie genialne, absolutnie genialne uniwersum, jak zrobiło to BioWare?Bo wykorzystać potrafiliby je na pewno nawet lepiej.

Arcling
Gramowicz
24/06/2014 21:21

Mogą stworzyć jakiś niebezpośredni sequel z zupełnie nowym, wymyślonym wiedźminem i innymi postaciami, wykorzystując jedynie podstawowe elementy tego uniwersum. Być może byłby to bohater z większą customizacją (wygląd, sposób prowadzenia walki itd.). Łatwiej by też było reklamować taką grę dla nowych odbiorców, bo w tym przypadku wcześniejsza znajomość ksiażek czy poprzednich gier nie miałaby praktycznie znaczenia. Pytanie tylko czy jest to potrzebne. Moim zdaniem lepiej dać marce odpocząć, ale to może nie nastąpić, jeśli naprawdę chcą doić markę, póki ta nie padnie.

Kafar
Gramowicz
24/06/2014 21:15
Dnia 24.06.2014 o 15:04, NemoTheEight napisał:

miejscami była 2. bohaterem głównym) pozostaje np. "Droga, z której się nie wraca",

Jeżeli ktoś jest 2 bohaterem głównym to nie nazywa się to już bohaterem główny. Żeby była jasność ;P

moonman
Gramowicz
24/06/2014 20:39

w kolejce czekają:Thorgal, Mordimer Madderdin, Vuko Drakkainen, Arlen Bales, Yans, Funky Koval.... i wielu, wielu innych;)

Essau
Gramowicz
24/06/2014 19:27
Dnia 24.06.2014 o 10:07, lis_23 napisał:

Wiedźmin bez Geralta to już nie Wiedźmin.

Weto. Świat wiedźmina jest tak genialny i bogaty, że wielka szkoda będzie od niego odchodzić. Zwłaszcza że równie dobrego świata fantasy Redzi nie są w stanie wymyślić.Można opracować nowego bohatera głównego, nową historię, ale nie odchodźmy od tego tylko dlatego, że daliśmy Geraltowi spokój.

supprzem
Gramowicz
24/06/2014 19:19

> Wiedźmin bez Geralta to już nie Wiedźmin.Popieram całkowicie.

Ryciuu
Gramowicz
24/06/2014 17:54

Szykuje się przyszłość gdzie zamiast nowych serii, będziemy tylko widzieć gry z numerkami 5-... ;d

TwentyTwoTea
Gramowicz
24/06/2014 17:44

Jakbyście uważnie śledzili informacje dotyczące Wiedźmina to byście nie pisali potem takich głupot.Adam Badowski stwierdził, że jest to ostatnia gra "Wiedźmin", ALE z bohaterem głównym GERALTEM!Co oznacza, że następne części gry powstaną, tylko już bez Geralta.Na przyszłość radziłbym zamieszczać posty na temat, na którym się znacie :)

NemoTheEight
Gramowicz
24/06/2014 15:04

> Wiedźmin bez Geralta to już nie Wiedźmin.Nie zgodzę się. Pomijając to, że Geralt nie jest jedynym głównym bohaterem sagi (Ciri właściwie miejscami była 2. bohaterem głównym) pozostaje np. "Droga, z której się nie wraca", gdzie Geralta nie było w ogóle (jeśli czegoś nie pokręciłem, to wtedy nawet się nie narodził jeszcze).Co do W4 to ja jestem przeciw, jeśli miałaby to być prosta kontynuacja.

Spoiler

Geralt wrócił, co już wiemy, dlatego, że uciekł Gonowi i w trójce prawdopodobnie zamknie się wątek zarówno Gonu, jak i poszukiwań Yenn.

Po prostu nie będzie co kontynuować, chyba, ze wątek wojny z Nilfgaardem, jesli sie nie zakończy w trójce. Mogą albo zrobić nowy wątek, albo pokazać jakąś wcześniejszą historię, jeśli nie tylko nie kłóciłaby się za bardzo ze znanymi wydarzeniami. ew. mogliby zrobić mmorpg w tym uniwersum (choć to chyba nie najlepszy pomysł), albo oprzeć się na kimś innym właśnie. Ja osobiście bym chciał poznać historię Roche''a, choć lepiej by się pewnie przyjął Zoltan, albo ktoś w tym stylu. Tylko to wymagałoby całkowitej przebudowy systemu walk, bo nbp. taki właśnie Zolten, czy Yarpen raczej nie są tak zwinni. Tak, czy siak, jak utrzymają jakość i nie będą wydawać co roku gier w stylu "40-ty raz wydajemy to samo, ale fajnie" to ok.

Moko
Gramowicz
24/06/2014 14:42

Przygody Jaskra! objazd po wszystkich domach rozpusty całego znanego świata!

Moko
Gramowicz
24/06/2014 14:42

Przygody Jaskra! objazd po wszystkich domach rozpusty całego znanego świata!

Kafar
Gramowicz
24/06/2014 14:18
Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

Nowa marka jako gra, a mi wsio rybka czy to bazuje na jakimś świecie z książek.

Mi nie, tym bardziej że oba światy znam więc jako tako zaskoczeń nie ma ;)

Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

To coś > złego?

Nic złego. Po prostu uważam że CDPR i ludzi tam pracujących stać na więcej. To coś złego?

Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

Łatwiej na takim świecie się wzorować niż tworzyć coś od podstaw. Zamiast wysilać się na wymyślanie świata, wolę by skupili się na dobrym zapełnieniu tego świata:)

Dużo przypadków pokazuje że mozna to i to zrobić bardzo dobrze ;)

Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

A i przeciwko Wiedźminowi 4 nie mam nic przeciwko jeśli tylko historia i gra będzie bardzo dobra. Mogą zakończyć historię o Geralcie i stworzyć inną historię w tym świecie.

No własnie ja tu mam. Wiolę wiekszą różnorodność i więcej nowych IP chociaż wiem że to ryzykowne i z beznesowego punktu widzenia to rozumiem i też bym tak robił ale tu zawsze pisze jako gracz więc mam to w d ;)

Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

Póki nie będą wydawać gier taśmowo co roku odcinając kupony jak wymienione przez ciebie firmy to nie widzę problemu i sensu porównywania pod tym kątem CDP do EA/Acti.

Od tego co piszesz już niedaleka droga to wydawania taśmowo.Oczywiście jako że cenie firmę to pewnie każdy ich produkt bym kupił żeby ich wspierać (no chyba że jakiś crap wydadzą;P). I widzę że to coś złego że uważam że stać ich na więcej niż licencje.Swoją drogą jak już by miał być Wiedzmin to uważam że tylko z naszym ulubionym głównym bohaterem. Inaczej to nie wiedzmin.

Kafar
Gramowicz
24/06/2014 14:18
Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

Nowa marka jako gra, a mi wsio rybka czy to bazuje na jakimś świecie z książek.

Mi nie, tym bardziej że oba światy znam więc jako tako zaskoczeń nie ma ;)

Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

To coś > złego?

Nic złego. Po prostu uważam że CDPR i ludzi tam pracujących stać na więcej. To coś złego?

Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

Łatwiej na takim świecie się wzorować niż tworzyć coś od podstaw. Zamiast wysilać się na wymyślanie świata, wolę by skupili się na dobrym zapełnieniu tego świata:)

Dużo przypadków pokazuje że mozna to i to zrobić bardzo dobrze ;)

Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

A i przeciwko Wiedźminowi 4 nie mam nic przeciwko jeśli tylko historia i gra będzie bardzo dobra. Mogą zakończyć historię o Geralcie i stworzyć inną historię w tym świecie.

No własnie ja tu mam. Wiolę wiekszą różnorodność i więcej nowych IP chociaż wiem że to ryzykowne i z beznesowego punktu widzenia to rozumiem i też bym tak robił ale tu zawsze pisze jako gracz więc mam to w d ;)

Dnia 24.06.2014 o 13:06, Stfforex napisał:

Póki nie będą wydawać gier taśmowo co roku odcinając kupony jak wymienione przez ciebie firmy to nie widzę problemu i sensu porównywania pod tym kątem CDP do EA/Acti.

Od tego co piszesz już niedaleka droga to wydawania taśmowo.Oczywiście jako że cenie firmę to pewnie każdy ich produkt bym kupił żeby ich wspierać (no chyba że jakiś crap wydadzą;P). I widzę że to coś złego że uważam że stać ich na więcej niż licencje.Swoją drogą jak już by miał być Wiedzmin to uważam że tylko z naszym ulubionym głównym bohaterem. Inaczej to nie wiedzmin.

Stfforex
Gramowicz
24/06/2014 13:06
Dnia 24.06.2014 o 12:23, Kafar napisał:

Ale też jest na licencji a więc to aż takie NOWE nie jest, wyobraźnią przy takim produkcie który ma tony książek nie muszą aż tak się wysilić ani też świat nie jest ich. Nowy IP to nowy IP a nie nowa gra na licencji.

Nowa marka jako gra, a mi wsio rybka czy to bazuje na jakimś świecie z książek. To coś złego? Łatwiej na takim świecie się wzorować niż tworzyć coś od podstaw. Zamiast wysilać się na wymyślanie świata, wolę by skupili się na dobrym zapełnieniu tego świata:)A i przeciwko Wiedźminowi 4 nie mam nic przeciwko jeśli tylko historia i gra będzie bardzo dobra. Mogą zakończyć historię o Geralcie i stworzyć inną historię w tym świecie. Póki nie będą wydawać gier taśmowo co roku odcinając kupony jak wymienione przez ciebie firmy to nie widzę problemu i sensu porównywania pod tym kątem CDP do EA/Acti.

Stfforex
Gramowicz
24/06/2014 13:06
Dnia 24.06.2014 o 12:23, Kafar napisał:

Ale też jest na licencji a więc to aż takie NOWE nie jest, wyobraźnią przy takim produkcie który ma tony książek nie muszą aż tak się wysilić ani też świat nie jest ich. Nowy IP to nowy IP a nie nowa gra na licencji.

Nowa marka jako gra, a mi wsio rybka czy to bazuje na jakimś świecie z książek. To coś złego? Łatwiej na takim świecie się wzorować niż tworzyć coś od podstaw. Zamiast wysilać się na wymyślanie świata, wolę by skupili się na dobrym zapełnieniu tego świata:)A i przeciwko Wiedźminowi 4 nie mam nic przeciwko jeśli tylko historia i gra będzie bardzo dobra. Mogą zakończyć historię o Geralcie i stworzyć inną historię w tym świecie. Póki nie będą wydawać gier taśmowo co roku odcinając kupony jak wymienione przez ciebie firmy to nie widzę problemu i sensu porównywania pod tym kątem CDP do EA/Acti.

Kafar
Gramowicz
24/06/2014 12:23
Dnia 24.06.2014 o 10:37, Stfforex napisał:

Ale o co marudzisz? Przecież tworzą też Cyberpunka jeszcze, czyli zupełnie nową markę.

Ale też jest na licencji a więc to aż takie NOWE nie jest, wyobraźnią przy takim produkcie który ma tony książek nie muszą aż tak się wysilić ani też świat nie jest ich. Nowy IP to nowy IP a nie nowa gra na licencji.

Kafar
Gramowicz
24/06/2014 12:23
Dnia 24.06.2014 o 10:37, Stfforex napisał:

Ale o co marudzisz? Przecież tworzą też Cyberpunka jeszcze, czyli zupełnie nową markę.

Ale też jest na licencji a więc to aż takie NOWE nie jest, wyobraźnią przy takim produkcie który ma tony książek nie muszą aż tak się wysilić ani też świat nie jest ich. Nowy IP to nowy IP a nie nowa gra na licencji.

niko888
Gramowicz
24/06/2014 11:28

Mi się zdaje, że gdzieś kiedyś czytałem wypowiedź REDów z której wynikało, że mają wiele pomysłów na świat wiedźmiński, ale na razie skupiają się na W3 i że czwartej części nie wykluczają ale też jeszcze o niej nie myślą.

niko888
Gramowicz
24/06/2014 11:28

Mi się zdaje, że gdzieś kiedyś czytałem wypowiedź REDów z której wynikało, że mają wiele pomysłów na świat wiedźmiński, ale na razie skupiają się na W3 i że czwartej części nie wykluczają ale też jeszcze o niej nie myślą.

Sztywny_pl
Gramowicz
24/06/2014 11:04

Zasadniczo, to nikt nie broni by zrobić drugą trylogię z Geraltem ;)

Sztywny_pl
Gramowicz
24/06/2014 11:04

Zasadniczo, to nikt nie broni by zrobić drugą trylogię z Geraltem ;)

nightelf666
Gramowicz
24/06/2014 10:50

"Przypominamy, że dokument zawiera mnóstwo spoilerów, które z pewnością zepsują Wam zabawę w Wiedźminie 3."Taki zabieg retoryczny jest naprawdę zbędny, bo nie każdemu spoilery muszą zepsuć zabawę. Przejrzałem te pliki, znam zakończenie, ale dalej czekam z niecierpliwością, aż sam będę mógł zagrać i poznać dokładniej historię.A informacja o Wiedźminie 4 to nic nowego. Redzi już wcześniej przebąkiwali, że trójka kończy tylko historię Geralta. Po prostu w czwórce będziemy kierować kimś innym.

nightelf666
Gramowicz
24/06/2014 10:50

"Przypominamy, że dokument zawiera mnóstwo spoilerów, które z pewnością zepsują Wam zabawę w Wiedźminie 3."Taki zabieg retoryczny jest naprawdę zbędny, bo nie każdemu spoilery muszą zepsuć zabawę. Przejrzałem te pliki, znam zakończenie, ale dalej czekam z niecierpliwością, aż sam będę mógł zagrać i poznać dokładniej historię.A informacja o Wiedźminie 4 to nic nowego. Redzi już wcześniej przebąkiwali, że trójka kończy tylko historię Geralta. Po prostu w czwórce będziemy kierować kimś innym.

Frezko
Gramowicz
24/06/2014 10:40

CDP RED już dawno się wypowiedziało w tej sprawie że Wiedźmin 3 to jest zakończenie trylogi o Geralcie z rivii a nie zakończeniem universum.

Frezko
Gramowicz
24/06/2014 10:40

CDP RED już dawno się wypowiedziało w tej sprawie że Wiedźmin 3 to jest zakończenie trylogi o Geralcie z rivii a nie zakończeniem universum.

Stfforex
Gramowicz
24/06/2014 10:37
Dnia 24.06.2014 o 09:59, Kafar napisał:

CDPR chyba na to stać jeżeli chodzi o pomysły.

Ale o co marudzisz? Przecież tworzą też Cyberpunka jeszcze, czyli zupełnie nową markę.

Stfforex
Gramowicz
24/06/2014 10:37
Dnia 24.06.2014 o 09:59, Kafar napisał:

CDPR chyba na to stać jeżeli chodzi o pomysły.

Ale o co marudzisz? Przecież tworzą też Cyberpunka jeszcze, czyli zupełnie nową markę.

Paladyn_Solo
Gramowicz
24/06/2014 10:32

A co, hajs musi się zgadzać.

Paladyn_Solo
Gramowicz
24/06/2014 10:32

A co, hajs musi się zgadzać.

DeithWX
Gramowicz
24/06/2014 10:15

Stwierdzam Mass Effecta

DeithWX
Gramowicz
24/06/2014 10:15

Stwierdzam Mass Effecta

lis_23
Gramowicz
24/06/2014 10:07

Wiedźmin bez Geralta to już nie Wiedźmin.

lis_23
Gramowicz
24/06/2014 10:07

Wiedźmin bez Geralta to już nie Wiedźmin.

Kafar
Gramowicz
24/06/2014 09:59

Błagam byle nie część 4. Niech CDP nie idzie drogami EA i Activision ;/ może w końcu jakaś nowa marka nie na jakiejś licencji? CDPR chyba na to stać jeżeli chodzi o pomysły.

Kafar
Gramowicz
24/06/2014 09:59

Błagam byle nie część 4. Niech CDP nie idzie drogami EA i Activision ;/ może w końcu jakaś nowa marka nie na jakiejś licencji? CDPR chyba na to stać jeżeli chodzi o pomysły.

Sandro
Gramowicz
24/06/2014 09:53

A czy któryś z Redów nie wspominał ostatnio w jakimś wywiadzie, że Wiedźmin 3 ma wieńczyć trylogię o Geralcie? Nigdzie chyba nie padło zdecydowane "Tak, Wiedźmin 3 jest ostatnią grą w tym uniwersum" więc podejrzewam, że studio zostawia sobie otwartą furtkę na jakąś nową trylogię czy pojedyncze odsłony historii o jakimś innym bohaterze w świecie Sapkowskiego. Coś na wzór serii Mass Effect.

Sandro
Gramowicz
24/06/2014 09:53

A czy któryś z Redów nie wspominał ostatnio w jakimś wywiadzie, że Wiedźmin 3 ma wieńczyć trylogię o Geralcie? Nigdzie chyba nie padło zdecydowane "Tak, Wiedźmin 3 jest ostatnią grą w tym uniwersum" więc podejrzewam, że studio zostawia sobie otwartą furtkę na jakąś nową trylogię czy pojedyncze odsłony historii o jakimś innym bohaterze w świecie Sapkowskiego. Coś na wzór serii Mass Effect.

Phobos_s
Gramowicz
24/06/2014 09:39

Wiedźmin 4 wcale nie musi być taką dosłowna kontynuacją W3.Przede wszystkim, zapisy mogą być przeniesione do zupełnie nowej serii osadzonej w świecie Wiedźmina. Zupełnie nowej trylogii, której bohaterką będzie np. Ciri.Wcale by mnie to nie zdziwiło.Więc W3 jest końcem serii o Geralcie, a kolejna gra będzie nową serią. Tak jak to ma miejsce w przypadku np Mass Effect.

Phobos_s
Gramowicz
24/06/2014 09:39

Wiedźmin 4 wcale nie musi być taką dosłowna kontynuacją W3.Przede wszystkim, zapisy mogą być przeniesione do zupełnie nowej serii osadzonej w świecie Wiedźmina. Zupełnie nowej trylogii, której bohaterką będzie np. Ciri.Wcale by mnie to nie zdziwiło.Więc W3 jest końcem serii o Geralcie, a kolejna gra będzie nową serią. Tak jak to ma miejsce w przypadku np Mass Effect.

Samnitar
Gramowicz
24/06/2014 09:27

Przeczytałem jakiś spoiler w komentarzu na innym serwisie, wstrząsnęło mną i modlę się by to było kłamstwem i nie korzystam z wyszukiwarki. Co do W4 - mówili, że W3 to ostatnia część z Geraltem.

Samnitar
Gramowicz
24/06/2014 09:27

Przeczytałem jakiś spoiler w komentarzu na innym serwisie, wstrząsnęło mną i modlę się by to było kłamstwem i nie korzystam z wyszukiwarki. Co do W4 - mówili, że W3 to ostatnia część z Geraltem.