PSP nie doczeka w Japonii dziesiątych urodzin. Sony kończy produkcję konsolki

Piotr Bajda
2014/06/03 17:55
9
0

Jeśli istnieje dobry moment na zapalenie wirtualnego znicza, to właśnie nadszedł.

PSP nie doczeka w Japonii dziesiątych urodzin. Sony kończy produkcję konsolki

W grudniu tego roku minie dziesięć lat od japońskiej premiery rozpalającego wyobraźnię PlayStation Portable. Po handheldzie od Sony obiecywaliśmy sobie wiele i patrząc z perspektywy czasu należy przyznać, że przenośne PlayStation oczekiwań nie zawiodło. Hegemonii Nintendo w tym segmencie przerwać się nie udało, ale PSP to dzieło technologicznej sztuki oraz udany początek przygody koncernu z przenośnymi konsolkami. Przygody, która za sprawą PS Vity, czyli młodszej siostry PSP trwa po dziś dzień.

Każdej legendzie trzeba jednak któregoś dnia odciąć respirator. Na pożegnania z PSP nie zostało wiele czasu, bo ostatnia konsolka na japoński rynek zjedzie z taśmy produkcyjnej w tym miesiącu. Dlaczego Sony nie poczekało pół roku, aby zdmuchnąć dziesięć świeczek na torcie? W biznesie nie ma miejsca na sentymenty.

GramTV przedstawia:

Nie znamy póki co losu PSP poza KKW, ale biorąc pod uwagę, że Japonia to w zasadzie jedyny pozostały rynek zbytu dla konsolki, zanosi się na podobne ogłoszenie także w naszej części świata.

Może to odrobinę wstydliwe wyznanie, lecz jako umiarkowany zwolennik handheldów nigdy nie dorobiłem się własnego PSP. Nie zmienia to jednak faktu, że w okolicach premiery sprzętu z wypiekami na twarzy przeglądałem screenshoty z gier na konsolkę w branżowych magazynach. Dekadę temu taka oprawa w grach na trzymanym w dłoniach kawałku plastiku nie pozostawiała nikogo obojętnym.

A jakie wspomnienia z PSP utkwiły w Waszej pamięci?

Komentarze
9
Usunięty
Usunięty
05/06/2014 19:55

Na konsolę wyszło nieco fajnych gier, ale niestety była (i jest) to plat forma skierowana do młodszych graczy. Sam ja posiadałem i niestety nie był to techniczny majstersztyk, a raczej dziwolag :). Jak na eksperyment i tak osiągnął niezły sukces. I ja poza boskim MH i klasyka mi z ps one nie po grałem za dużo. Co innego vita która jest świetna i ma świetne gry (trochę RPG brakuje), jest przemyślana i fajnie zaprojektowana, i ma wsteczny kompatybilnosc. Az dziw bierze, że jest tak mało popularna.

Usunięty
Usunięty
04/06/2014 09:01

> Ja dalej mam zamiar sobie sprawić, może teraz stanieje? Chcę tę konsolkę głównie ze względu> na gry Yu-Gi-Oh! Tag Force 2 i 3 i tylko dlatego, że pierwsza część wyszła na PS2 a ja> chcę więcej :)Polecam zainteresować się Dueling Network oraz YGOPRO jeżeli lubisz Yu-Gi-Oh!W drodze podobnież także symulator gry od Konami (YGO Duel Arena), ale pewnie będzie jak YGO Online, czyli trzeba $$$

Usunięty
Usunięty
03/06/2014 22:40

Ja dalej mam zamiar sobie sprawić, może teraz stanieje? Chcę tę konsolkę głównie ze względu na gry Yu-Gi-Oh! Tag Force 2 i 3 i tylko dlatego, że pierwsza część wyszła na PS2 a ja chcę więcej :)
Trwa Wczytywanie